Tailormade
YEDİNCİ KITA ANTARKTİKA
Kutup Ekibi ile Antarktik Keşif (Antarctic Airways Özel Uçuşu ile Anakaraya İniş)
ANTARCTICA21 Türkiye Tek Yetkili Satış Temsilcisi MATİLDA TRAVEL ile sadece bir kaç insanın ayak bastığı topraklar.. Yedinci Kıta Antarktika’ya doğa bilimci rehberler ile büyülü bir keşif.. Penguen kolonileri, katil balinalar ve deniz kuşları.. Güney Yarım Küre'nin Antarktik dünyası.. Zodyak botlar ile belgesel tadında buzul safarileri.. Ünlü kaşiflerin ayak izleri, el değmemiş bir tabiat, dağların, nehirlerin, koyların, dar geçitlerin, karların ve buzulların ardında bozulmamış bir vahşi yaşamın baş döndüren cazibesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
GÜNEY KUTUP DAİRESİ ve ANTARKTİKA
Güney Kutup Dairesini Geçiş (Antarctic Airways Özel Uçuşu ile Anakaraya İniş)
ANTARCTICA21 Türkiye Tek Yetkili Satış Temsilcisi MATİLDA TRAVEL ile bir kez deneyimlenebilecek sıra dışı bir seyahat Güney Kutup Dairesi.. Keşif gemisiyle gizemli buzullar atlası.. 24 saat gündüzü 24 saat geceyi yaşamak.. Pasifik-Atlantik Çanağından Antarktika’ya yerkürenin en sıra dışı rotası.. Zodyak botlar ile Güney kutbunun erişilemeyen bölgeleri.. Buzlu fiyortlar ve görkemli buzdağları.. Güney Sheetland.. Uzman keşif ekibi ile Antarktika ana kara yürüyüşleri.. Sınırları zorlayan efsane  yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KLASİK ANTARKTİKA
Antarktika'da Bir Hafta (Antarctic Airways Özel Uçuşu ile Anakaraya İniş)
ANTARCTICA21 Türkiye Tek Yetkili Satış Temsilcisi MATİLDA TRAVEL ile Antarktika’da bir hafta.. Magellan Boğazı kıyısındaki ANTARCTICA21 kaşifler evinde geceleme ve dünya kaşifleriyle buluşma.. Uzman kutup rehberleriyle kara keşifleri ve Antarktik yaşamın izinde çarpıcı sunumlar.. Gerlache boğazından Penola geçidine kristal yolculuk.. Nefes kesen bir deneyim Antarktika fiyortlarında kano.. Doğanın mucizesi karlı dağlar eteğinde kar ayakkabısı yürüyüşü snowshoe.. Doya doya Antarktika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
GRÖNLAND ve İZLANDA
Arktik Keşif Yolculuğu
ULTRA LÜKS KEŞİF GEMİSİNİN SUITE KABİNLERİNDE İzlanda’dan Grönland’a Arktik keşif yolculuğu.. Grönland’ın mavi beyaz buzullarını İzlanda’nın yeşil vadileriyle buluşturan efsane rota.. Prince Christian Sound boğazını geçiş ve Kuzey Kutbunun kutsal töreni.. Viking çağına zaman yolculuğu.. İskandinav mimarileri, Eskimo gelenekleri ve Nordik kültürü.. Issız fiyortlara zodyak safarileri ve buz dağları arasında kayaking.. Balina gözlemleri ve vahşi yaşam.. Kuzey Atlantik uçuşu ve Arktika’nın ilüzyonist yansımaları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ARKTİK ALASKA
Kuzey Işıkları Altında Alaska Son Sınır (Dallas Seavey ile Husky Safarisi)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Alaska’nın efsanevi şampiyonu Dallas Seavey ile karlı tayga ormanlarında Alaska kurtları safarisi.. Dallas Seavey ve son şampiyon husky kurtlarıyla karla kaplı huş ve ladin ağaçları arasında kızak turu.. Her gece farklı kuzey ışıkları resitali.. Baş döndüren bir yolculuk Alaska Vahşi Yaşam Ekspresi.. Kuzey Kutup Dairesi üzerinde uçuş ve Yukon nehri vadisinden Brooks sıradağlarına Trans-Alaska.. Chena kaplıcaları.. Kuzey Işıkları altında Alaska Son Sınır..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRANS-KANADA
Pasifik'ten Arktik'e Kanada (Cam Kubbeli Rocky Dağları Treniyle Alberta)
Yeryüzünün en ihtişamlı dağ sıralarından Kanada Kayalıkları ve dünyanın en epik tren yolculuklarından Rocky Dağları treniyle Trans-Kanada.. Çar ormanlarıyla çevrili Louise Gölü’nün zümrüt sularında kano safarisi.. İngiliz Kolumbiyası’ndan Fraser vadisine pastoral yolculuk.. Kanyonlar arası nefes kesen spiral tüneller.. Banf milli parkı ve vahşi yaşam.. At üstünde Alberta.. Baş döndüren buzul zirveleri.. Tarihi Lake Agnes teahouse.. Yaban çiçekli patikalar.. Pasifik kıyısında Vancouver.. Destansı bir keşif Trans-Kanada..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
YAKUTİSTAN
Dünyanın En Soğuk Arktik Keşfi (-72°C’de Seyahat)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA dünyanın en soğuk yolculuğu ve -72°C derecede Yakutistan.. Sıra dışı bir bir keşif, sınırları zorlayan bir seyahat.. Dünyanın en soğuk köyü Oymyakon ve akıllara durgunluk veren buz deneyimleri.. Yakut Türkleriyle konaklama.. Chochur Muran’da gurme.. Soğuk Kutup ve gök tanrıcı Yakutların kış tanrısı Gış Kağan.. Indigirka nehrinde yüzme.. Saka köyleri ve gizemli Türk mitolojisi.. Poslar içinde Ren geyiği safarileri.. Yakut atları.. Gulag ve Stalin’in Kemikler Yolu.. Kış zamanı donmuş krallık..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KAMÇATKA
Arktik'in Ateş Çemberi
Pasifik’in ateş çemberi Kamçatka ve üç yüz volkanlı diyara nefes kesen bir keşif.. Özel helikopter ile Kurile kıyılarında Kamçatka ayıları safarisi.. Yanardağ dumanının volkanik gürültülere karıştığı Avacha volkanı zirvesi.. Bystraya nehrinde sakin rafting ve kral somon avı.. Gayzerler vadisi.. Özel tekne ile Rus koyu ve Üç Kardeş Kayalıkları.. Starichkov adasında deniz aslanları ve katil Orca balinaları.. Kamçatka şamanları Koryaklar..  Ksudach krateri.. Khodutka kaplıcaları.. Kamçatka Yarımadası ve Asya’nın külleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KARLAR ALTINDA TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ (MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ)
Gerçek Sibirya Başka Bir Arktika (Donmuş Baykal'da Şale Konaklaması)
TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ ile kış zamanı Sibirya.. Donmuş Baykal'da şale konaklaması ve dilerseniz yeni yılı Sibirya'da karşılamanın keyfi.. Dünyanın üçte birini keşfedeceğimiz unutulmaz bir deneyim.. Sibirya kurtları ile buzda kızak.. Saklı Sovyet tarihi ve Çarlık Rusya’nın izleri.. Uçsuz bucaksız stepler, Yenisey Nehri ve ahşap evlerle süslü kasabalar.. Gerçek Sibirya Ekspresiyle Rusya’dan Tataristan’a, Ural dağlarından donmuş Baykal gölüne tüm kış boyunca destansı bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ALTAYLAR
Arktik Dağlar Eteğinde Sibirya
Kutsal Dağ Altaylar ve ata yurdunun kadim bekçileri Altay Türkleri.. Sibirya’nın en ulaşılmaz noktalarına nefes kesen bir keşif.. Çulişman Vadisi ve Altın Dağlar.. Gorno Altaysk ve gizemli Altay Prensesi.. İskitlerin izinde Pazırık Kurganları.. Çin ve Tibet’ten başlayıp Moğolistan’a uzanan İpek Yolu hattında destansı Chuya karayolu.. Altay otağında Türk gırtlak müziği Hömey.. Efsanevi Şambala’nın geçiş kapısı Beluça ve Chuya ile Katun ırmakları.. Kızıl Çin, Katu Yarık ve Kurai bozkırı.. Türk ana yurduna sıra dışı bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SVALBARD ADASI
Kuzey Kutbunda Altı Ay Gündüz Altı Ay Gece
Avrupa’nın bittiği ada Svalbard ve 78° kuzey enleminde son medeniyet.. Kar motorlarıyla kutup ayıları safarisi.. Arktik okyanusunda kambur balinalar.. Husky kızaklarıyla karlı ormanlar.. Günün her anında kuzey ışıkları.. Beyazın maviye karıştığı buzdan dünya.. Kıyamet projesi Norveç Tohum Ambarı.. Kanolarla fiyortlar.. Donmuş topraklarda vahşi yaşam.. Kaşif Willem Barentz’in izinde kulübe keyfi ve Aurora altında Ren geyiği yahnisi.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA SADECE MATİLDA’DA 6 ay gündüz 6 ay gece Svalbard.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ATEŞ VE BUZ ÜLKESİ İZLANDA ve DANİMARKA
Danimarka'dan İzlanda'ya Arktik Yolculuk (Gece Yanardağ Safarisi)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da İzlanda’lı balıkçılar ile Kuzey Atlantik ve gurme deneyimler.. Yine SADECE MATİLDA’da İzlanda atları sırtında volkanik arazi keşifleri.. Fiyortlarda tekne ile 360° kuzey ışıkları.. Reynisfjara’nın kara kumları ve masal köyü Vik.. Gulfoss ve Skogafoss şelaleleri.. Cazibeli kaplıca Mavi Lagün.. İkonik uçak enkazı.. Vikingler’in izinde Danimarka.. Dumanı tüten volkanlar, buz dağları ve sisli gayzerler.. Efsanevi Elmas Sahili.. Bu gezegene ait olmayan ayrı bir dünya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
FİNLANDİYA LAPLAND
Rovaniemi'den Kemi'ye Arktik Laponya (Buz Kıran Gemisi Arktik Safarisi)
Kuzey Finlandiya’nın karla kaplı tabiatı ve Arktik yaşam.. Kemi Buz Kıran Gemisi ile nefes kesen kutup macerası.. Karlı patikalarda Ren geyiği kızakları ve bembeyaz ormanlarda husky safarileri.. Noel Baba’nın köyü Santa Claus.. Kar motorları ile Kuzey Işıkları heyecanı.. Şamanik ritüeller ve Sami kültürü.. Ahşap kulübede geleneksel Kota Gecesi.. Fin usulü odun ateşinde somon ve Laponya’ya özgü Ren Geyiği yahnisi.. Sıra dışı bir mimari Snow Castle.. Eskimoların izinde buzda balık.. Rovaniemi’den Kemi’ye Finlandiya Lapland..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSVEÇ LAPONYASI LÜKS AĞAÇ EV KONAKLAMASI
Gerçeküstü Mimari Sıra Dışı Arktik
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA'da doğanın hayal gücüyle buluştuğu efsane deneyim.. İsveç Laponyası ve lüks ağaç evler.. İllüzyonları aratmayan gerçeküstü tasarımlar.. Küp ayna ve ormanla gökyüzünün değişen yansımaları.. Safari rehberi Mikael Sorora ile ayı gözlemi, Sami çobanı Eriksson'lar ile buluşma, İsveçli gurme Eva Gunnare ile Laponya lezzetleri ve Sami sanatçısı Katarina Rimpi ile Ateş Parıltısında Kutsal Ayı Ritüeli.. Finlandiya buz kıran gemisi.. Ağaç içinde huzur, yataklarınızdan kuzey ışıkları..  
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BEYAZ GECELERDE NORDİK ve BALTIK BAŞKENTLERİ
Avrupa'da Arktika (Pagan Gelenekleri Deneyimi)
Nordik’ten Baltık’a Kuzey Avrupa yolculuğu.. Gerçek bir ortaçağ gurmesi ve pagan gelenekleri.. Nordik’in kızı Helsinki.. Tallinn’de Mu Isamaa ezgileri ve özgürlüğe giden Baltık Yolu.. Biblo şehir Riga.. Özgün Vilnius bağımsız Uzupis.. Kaya Kilise ve Kara Kafalılar Evi.. Pagan köyleri ve pagan aileyle yemek keyfi.. Letonya gündönümü festivali Ligo.. Mistik bir inanç ve doğaya adanan felsefe.. Cadı dansları ve küp şaraplar.. Efsanevi ada şato Trakai.. Finlandiya’dan Estonya’ya Letonya’dan Litvanya’ya Nordik ve Baltık..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
NORVEÇ FİYORTLARI
Arktik'te Bahar ve Yaz (Bugüne Kadar Ki En Kapsamlı Fiyort Gezisi)
SADECE MATİLDA’DA Bergen’de dört dolu gün ve doğaya adanmış rota.. Heybetli dağlar, sarp kayalıklar, adalar, koylar ve derin vadiler boyunca uzanan İskandinav coğrafyasında bambaşka bir keşif macerası.. Rengarenk Hansa evleri, ahşap yapılar, balıkçı köyleri ve kıyı kasabaları.. Kuzey mimarisinin en güzel örnekleri ve Arktik yaşam.. Fram Müzesi ve Norveçli kaşiflerin mistik izleri.. Teknelerle iki gün boyunca soluk kesen fiyort yolculukları.. Destansı Mrydal treni.. Bugüne kadar ki en geniş kapsamlı fiyort gezisi.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İSKANDİNAVYA
Arktik Viking (Arkeolojik Viking Köyünde Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA İsveç kontu Gustaf Fredrik Bonde’nin şatosu Teleborgs Slott’ta konaklama ve İsveç Göller Bölgesi... İskandinav kaşiflerinin izinde Vasa Müzesi.. Kuzeyin asil güzeli Oslo ve odun ateşinde Norveç somonu.. Adım adım Stockholm.. Tekne ile Baltık Denizi ve sınırsız karideslerle İsveç Takımadaları.. Bin yıllık şehir Sigtuna.. Danimarka krallığı ve Nordik’in Turuncu İncisi Kopenhag.. Dünyanın en mutlu başkentleri ve krallardan kontlara Viking Atlası İskandinavya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN