Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Orta ve Güney Afrika
Tailormade

OMO VADİSİ KABİLELERİ

İnsanlığın Başladığı Yer Etiyopya (Geleneksel Habeş Gurmesi)
Boyanmış vücutlar, ilkel kulübeler, savaşçılar ve göçebeler.. Dünyanın en ilginç köşelerinden Güney Etiyopya ve Omo Vadisi’nin rengarenk kabileleri.. Mursi kadınları ve dudaklara takılan kil plakalar.. Ari, Hamır, Dorze, Tsemay, Dassaneç, Sidema ve Konso yerlileri.. Her biri birbirinden ayrı gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Habeş gurmesi.. Enfes Etiyopya kahvesi ve ünlü bal şarabı.. Egzotik pazar yerleri.. İnsanlık tarihinin başladığı ülke Etiyopya ve efsanevi Omo Vadisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MASAİ MARA'DA BÜYÜK GÖÇ

Büyük Göç Zamanı Kenya (Madaraka Ekspresiyle Mombasa)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA BBC Vahşi Yaşam partneriyle Masai Mara’da büyük göç ve Madaraka ekspresiyle Mombasa.. Dünyanın en muhteşem doğa şovu.. Belgesellerde izlediğimiz vahşi yaşamın içine gerçek bir yolculuk.. Uçsuz bucaksız otlaklar, antilop sürüleri, aslanlar ve dört nala zebralar.. Büyük beşlinin izinde safariler.. Afrika’nın en meşhur kabilesi Masailer ile buluşma.. Savaşçılar, gelenekler ve ritüeller.. Diani ve mercan adası kumsalları.. Masai Mara’dan Mombasa’ya göç zamanı Kenya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

NAMİBYA ve KALAHARİ ÇÖLÜ

Himba ve Buşmanlar'ın İzinde Issız Namibya
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kalahari’nin çöl avcıları Buşmanlar ile buluşma.. Efsanevi Tanrılar Çıldırmış Olmalı filminin gerçek insanları.. Afrika savanalarının en sevilen ulusal parkı Etosha ve Afrika büyük beşlisi.. Egzotik ıssızlık büyülü kızıllık.. Dünyanın en ilginç kabilesi Himbalar.. Karmaşık saç stilli kadınlar, kırmızı aşı boyasına bürünmüş erkekler.. Modern dünyadan uzakta Opuwo.. Yeryüzünün en büyük göktaşı Hoba Meteoridi.. Namibya ve dünyanın en eski çölü Kalahari’nin öyküsü..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KAYIP ADA MADAGASKAR

Büyük Kırmızı Kıta (Tsingy Taş Ormanları ve Malgaş Gurmesi)
Dünyanın başka yerinde yaşanamayacak bir macera.. Milyonlarca yıllık jeolojik bir geçmiş ve dış dünyadan izole eşsiz bir tabiat.. Sadece Madagaskar’a özgü lemurlar ve envai çeşit endemik bitki örtüsü.. Hayata meydan okuyan Baobab ağaçları.. Esrarengiz taş ormanı Tsingy ve baş döndüren asma köprüleri.. Zebu eti ve okyanus kıyılarından deniz ürünleri.. Ahşap teknelerle Tsiribihina nehri.. Manambolo Boğazı’nda kano.. Andasibe yağmur ormanları.. Kayıp adalar esrarengiz kabileler.. Adım adım büyük kırmızı kıta Madagaskar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

UGANDA'DA GORİL SAFARİSİ ve VAHŞİ YAŞAM

Dağ Gorilleri'nden Şempanzeler'e Yeşil Afrika
Bwindi aşılmaz ormanları ve nesli tükenmekte dağ gorilleri.. Vahşi doğanın tüm çıplaklığında dev gorillerle burun buruna anlar.. Yağmur ormanları, dik patikalar ve muz ağaçları.. Dev timsahların izinde tekne safarileri.. Bigodi bataklığı ve sayısız maymun türü.. Kibale vadisinde şempanze safarisi.. Kraliçe Elizabeth milli parkı.. Dünyanın en büyük su aygırı doğal yaşam alanı Kazinga Kanalı.. Magombe’de kuş gözlemi.. Uganda vahşi yaşamının izinde kalpleri titreten bir deneyim ve tüm sıcaklığıyla gülümseyen bir Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN