Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Orta ve Güney Afrika
Tailormade
Tailormade

VINTAGE UÇAKLAR ile KENYA

Kenya'nın En Eski ve En Özel Safari Rotası (Lüks Kır Villalarında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA başka bir Kenya başka bir Afrika.. 1920’lerin iki kişilik çift kanatlı vintage uçakları ile Kenya semalarında nefes kesen bir macera.. Ulaşılamayan vadiler, savanalar ve yaban sürüleri üzerinde uçuş keyfi.. Araçları ve motor seslerini duymayacağımız safariler.. Deve sırtında saklı rotalar, Masai rehberiyle yürüyüşler ve at üstünde en doğal haliyle Afrika vahşi yaşamı.. ‘Benim Afrikam’ filminin gerçek mekanları.. Hayatları değiştirecek kadar özel bir seyahat sıra dışı bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KALAHARİ ÇÖLÜ ve İLKEL YERLİLERİ BUŞMANLAR

Issız Namibya ve Çöl Avcılarının İzinde
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Dünya'nın en eski avcı toplayıcı kabilesi Buşmanlar ile gerçek bir buluşma ve Kalahari’nin çöl avcıları ile bir gece konaklama.. Ünlü ‘Tanrılar Çıldırmış Olmalı’ filminin kaynağı Buşman kabilelerinin medeniyetten uzak dünyasına yolculuk.. Yerlilerle avlanma, kamp ateşi etrafında öyküler, yerel yemekler ve kabile dansları.. Dune 45 ve kırmızı kum tepeleri.. Deadvlei’ni deve dikeni ağaçları.. Sossusvlei çölünün ıssız köşeleri.. Namibya ve dünyanın en eski çölü Kalahari..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MASAİ MARA'DA BÜYÜK GÖÇ

Büyük Göç Zamanı Kenya'da Safari (BBC Vahşi Yaşam Belgesel Ekibi Partneriyle)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA "BBC Vahşi Yaşam Belgesel Ekibi" partneri işbirliğiyle Masai Mara’dan Serengeti’ye Büyük Göç.. Dünyanın en büyük ve en meşhur vahşi yolculuğu.. Tehlikelerle dolu büyüleyici doğa olayının nefes kesen rotası.. Afrika topraklarını kızıla boyayan gün batımı ve vahşi hayatı uyandıran gün doğumu.. Masai yerli halkı ve uçsuz bucaksız otlaklarla çevrili safari parkları.. Vahşi yaşamla iç içe lüks kamplarda konaklama.. Hafızalardan silinmeyecek anlar ve eşsiz fotoğraf kareleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

AFRİKA'NIN AVCILARI

Belgesel Tadında Vahşi Afrika (Kruger Park'ta Şale Konaklaması)
Dünya’nın en büyük ve en eski vahşi yaşam alanlarından olan Kruger Park’ta gerçek bir Güney Afrika safarisi ve milli parkın egzotik şalelerinde konaklama.. Afrika’nın Avcıları: Aslanlar, leoparlar, çitalar, yaban köpekleri ve lekeli sırtlanlar.. Savana otlarının sarısı ve gün batımının kızıl renginde vahşi doğa.. Doya doya yaşanacak gün doğumu ve akşam safarileri.. Özel rehberler ile çalı yürüyüşleri.. Antilop sürüleri, filler, zürafalar ve gergedanlar.. UNESCO mirası Kruger Park’ta belgesel tadında Vahşi Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

UGANDA'DA GORİL SAFARİSİ ve VAHŞİ YAŞAM

Dağ Gorilleri'nden Şempanzeler'e Afrika'nın Yeşil Ülkesi
Yemyeşil yağmur ormanları ve açık mavi gökyüzünün altında tarlalar, uçsuz bucaksız çayırlar, dağlar, göller ve nehirler.. Ağaçlara tırmanan aslanlardan hipopotamlara, babunlardan ceylanlara vahşi yaşam.. Dört tarafı milli parklarla çevrili Uganda’da doğanın tüm gerçekliği ve çıplaklığı.. Dağ gorilleriyle burun buruna geldiğimiz bir macera ve kalplerimizi titreten bir heyecan.. Nehir ve göl safarileri, dağ tırmanışları, bataklık yürüyüşleri.. Gerçek bir doğa cenneti ve tüm sıcaklığıyla gülümseyen bir Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KAYIP ADA MADAGASKAR

Eşsiz Doğa Büyük Kırmızı Kıta (Hint Okyanusu Kumsallarında Üç Gece)
Milyonlarca yıllık jeolojik bir geçmişin dış dünyadan izole eşsiz bir tabiata dönüşümü.. Dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan sayısız hayvan ve bitki türleri.. Yağmur ormanlarında özgürce dolaşan sevimli ve meraklı lemurlar.. Şifalı bitkiler ve orkidelerin süslediği patikalar.. Dünyaca ünlü Baobab ağaçlarının gölgesinde uzanan toprak yollar.. Ifaty ve Hint Okyanusu’nun bembeyaz kumsalları.. Sessizliğin içinde egzotik doğa yürüyüşleri.. Totem hikayeleri ve dinsel inançlar.. Adım adım Kayıp Ada Madagaskar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

OMO VADİSİ KABİLELERİ

Habeşistan Krallığı Etiyopya
Boyanmış vücutlar, ilginç şekilli kulübeler, savaşçılar ve göçebeler.. Dünyanın en ilginç köşelerinden Güney Etiyopya ve Omo Vadisi’nin rengarenk kabileleri.. Dudaklarına taktıkları kil plakalar ile ünlü Mursi kadınları.. Ari, Hamır, Dorze, Tsemay, Dassaneç, Sidema ve Konso yerlileri.. Her biri birinden ayrı gelenekler ve Ekvator kuşağına özgü yerel Afrika yaşamı.. Eski Habeşistan’dan bugüne renkli kasaba pazarları.. Büyük Rift Vadisi ve Omo Nehri.. İnsanlık tarihinin en eski uygarlıklarından Etiyopya’da kültür, tarih, insan ve doğa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ROMANTİK AFRİKA

Güney Afrika & Mauritius
Vahşi doğa ve tropik adanın buluşması.. Bir tarafta romantik safariler diğer tarafta Hint Okyanusu’nun beyaz kumsalları ve turkuaz suları.. Avrupa ve İngiliz esintileriyle dolu Afrika’nın farklı yüzü Cape Town.. Dünyanın bir ucu Ümit Burnu ve Coğrafi Keşiflerin öyküsü.. Viktorya tarzı romantik evler ve rıhtımlar.. Stellenboch şarap bağları ve Paarl Vadisi.. Boulders sahilinde Afrika penguenleri ile yürüyüş.. En özel safari rotalarından Kruger Park’ta gün batımı ve gün doğumu.. Güney Afrika’dan Mauritius’a iki ülke iki romantik keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN