Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Orta ve Güney Afrika
Tailormade
Tailormade

BİR FİNCAN ETİYOPYA

Etiyopya'da Kahve, Kabile ve Safari
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile Etiyopya’da dünyanın ilk kahvesinin öyküsü ve el değmemiş vahşi yaşam parklarında özel ekiple çadır kampları.. Afrika doğası içinde benzersiz bir deneyim.. Omo Vadisi ve Dorze kabilesiyle buluşma.. Chebera Churchura’da safari.. Maze Ulusal Parkı ve güney yerlileri.. Çiçeksi ve meyve aromalı kahvenin doğduğu köyler ve kasabalar.. Rift vadisi gölleri.. Habeş lezzetleri ve mistik kahve seremonileri.. Tarihin bilinen en eski topraklarında bir fincan kahve ve doğa keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

VINTAGE UÇAKLAR ile KENYA

Kenya'nın En Eski ve En Özel Safari Rotası (Lüks Kır Villalarında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA başka bir Kenya başka bir Afrika.. 1920’lerin çift kanatlı vintage uçaklarıyla Kenya semalarında uçuş.. Sadece iki kişilik özel planörlerle gökyüzünden vahşi yaşam.. Ulaşılamayan vadileri ve savanalarda koşturan büyük kedileri Afrika maviliklerinden izlemenin romantizmi.. Deve sırtında egzotik Kenya.. Masai rehberiyle araç sesi duymadan yapacağımız yürüyüş safarileri.. Afrika’nın en doğal atmosferinde Kenya’nın en eski safari rotası ve sadece SİZE ÖZEL BENİM AFRİKAM..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KALAHARİ ÇÖLÜ ve İLKEL YERLİLERİ BUŞMANLAR

Çöl Avcılarının İzinde Issız Namibya
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA dünyanın en eski avcı toplayıcı kabilesi Buşmanlar ile gerçek bir buluşma ve Kalahari’nin çöl avcıları ile bir gece konaklama.. Ünlü ‘Tanrılar Çıldırmış Olmalı’ filminin kaynağı Buşman kabilelerinin medeniyetten uzak dünyasına yolculuk.. Yerlilerle avlanma, kamp ateşi etrafında öyküler, yerel yemekler ve kabile dansları.. Dune 45 ve kırmızı kum tepeleri.. Deadvlei’ni deve dikeni ağaçları.. Sossusvlei çölünün ıssız köşeleri.. Namibya ve dünyanın en eski çölü Kalahari..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MASAİ MARA'DA BÜYÜK GÖÇ

Büyük Göç Zamanı Kenya (Madaraka Ekspresiyle Mombasa)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA BBC Vahşi Yaşam partneriyle Masai Mara’da büyük göç ve Madaraka ekspresiyle Mombasa.. Dünyanın en muhteşem doğa şovu.. Televizyonlardan izlediğimiz vahşi yaşamın içine gerçek bir yolculuk.. Uçsuz bucaksız otlaklar, antilop sürüleri ve dört nala zebralar.. Büyük beşlinin izinde safariler.. Afrika’nın en meşhur kabilesi Masailer ile buluşma.. Savaşçılar, gelenekler ve ritüeller.. Diani ve mercan adası kumsalları.. Masai Mara’dan Mombasa’ya göç zamanı Kenya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

AFRİKA'NIN AVCILARI

Vahşi Afrika (Kruger Park Süit Safari Villa Konaklaması / KİŞİYE ÖZEL)
Dünyanın en eski vahşi yaşam alanlarından Kruger Park ve kişiye özel süit safari villalarında konaklama.. Gün doğumu ve gün batımı safarileriyle doya doya Afrika'nın avcılarını keşif.. Aslanlar, leoparlar, çitalar, yaban köpekleri ve lekeli sırtlanlar.. Savana otlarının sarısı ve gün batımında kızıl Afrika.. Karanlık derinliklerde amansız yırtıcılar.. En ikonik Afrika sahneleri.. Kamp ateşi etrafında Boma gecesi.. SADECE MATİLDA’DA Sessizlik Ormanı’na yolculuk ve aslanlarla yürüyüş.. Kruger Park ve belgesel tadında Vahşi Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

UGANDA'DA GORİL SAFARİSİ ve VAHŞİ YAŞAM

Dağ Gorilleri'nden Şempanzeler'e Yeşil Afrika
Bwindi aşılmaz ormanları ve nesli tükenmekte dağ gorilleri.. Vahşi doğanın tüm çıplaklığında dev gorillerle burun buruna anlar.. Yağmur ormanları, dik patikalar ve muz ağaçları.. Dev timsahların izinde tekne safarileri.. Bigodi bataklığı ve sayısız maymun türü.. Kibale vadisinde şempanze safarisi.. Kraliçe Elizabeth milli parkı.. Dünyanın en büyük su aygırı doğal yaşam alanı Kazinga Kanalı.. Magombe’de kuş gözlemi.. Uganda vahşi yaşamının izinde kalpleri titreten bir deneyim ve tüm sıcaklığıyla gülümseyen bir Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KAYIP ADA MADAGASKAR

Büyük Kırmızı Kıta (Tsingy Taş Ormanları ve Malgaş Gurmesi)
Milyonlarca yıllık jeolojik bir geçmiş ve dış dünyadan izole eşsiz bir tabiat.. Sadece Madagaskar’a özgü lemurlar.. Hayata meydan okuyan Baobab ağaçları.. Esrarengiz taş ormanı Tsingy ve baş döndüren asma köprüleri.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da yerel gurme rehberle özel Malgaş mutfağı.. Zebu eti ve okyanus kıyılarından deniz ürünleri.. Ahşap teknelerle Tsiribihina nehri.. Manambolo Boğazı’na kano safarisi.. Kayıp adalar, kabile mezerları ve ıssız mağaralar.. Adım adım büyük kırmızı kıta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

OMO VADİSİ KABİLELERİ

İnsanlığın Başladığı Yer Etiyopya (Geleneksel Habeş Gurmesi)
Boyanmış vücutlar, ilkel kulübeler, savaşçılar ve göçebeler.. Dünyanın en ilginç köşelerinden Güney Etiyopya ve Omo Vadisi’nin rengarenk kabileleri.. Mursi kadınları ve dudaklara takılan kil plakalar.. Ari, Hamır, Dorze, Tsemay, Dassaneç, Sidema ve Konso yerlileri.. Her biri birbirinden ayrı gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Habeş gurmesi.. Enfes Etiyopya kahvesi ve ünlü bal şarabı.. Egzotik pazar yerleri.. İnsanlık tarihinin başladığı ülke Etiyopya ve efsanevi Omo Vadisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

ROMANTİK AFRİKA

Güney Afrika & Mauritius (Karoo Vahasında Şömineli-Verandalı Villa Konaklaması)
Vahşi doğanın tropik kumsallarla buluşması.. Bir tarafta Afrika safarileri diğer tarafta zümrüt ada Mauritius.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Karoo çölüne yolculuk.. Ve yine İLK KEZ Karoo vahasının kişiye özel şömineli ve verandalı safari villasında konaklama.. Gurme yemekler ve yerel Karoo masajı.. Beyaz aslanların izinde benzersiz safariler.. Afrika Kızılderilileri Khoi Khoi’lerin öyküsü.. Dünyanın bir ucu Ümit Burnu.. Güney Afrika’dan Mauritius’a iki ülke, balayı tadında iki romantik keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN