Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Orta ve Güney Afrika
Tailormade
Tailormade

VINTAGE UÇAKLAR ile KENYA

Kenya'nın En Eski ve En Özel Safari Rotası (Lüks Kır Villalarında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA başka bir Kenya başka bir Afrika.. 1920’lerin iki kişilik çift kanatlı vintage uçakları ile Kenya semalarında nefes kesen bir macera.. Ulaşılamayan vadiler, savanalar ve yaban sürüleri üzerinde uçuş keyfi.. Araçları ve motor seslerini duymayacağımız safariler.. Deve sırtında saklı rotalar, Masai rehberiyle yürüyüşler ve at üstünde en doğal haliyle Afrika vahşi yaşamı.. ‘Benim Afrikam’ filminin gerçek mekanları.. Hayatları değiştirecek kadar özel bir seyahat sıra dışı bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KALAHARİ ÇÖLÜ ve İLKEL YERLİLERİ BUŞMANLAR

Issız Namibya ve Çöl Avcılarının İzinde
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Dünya'nın en eski avcı toplayıcı kabilesi Buşmanlar ile gerçek bir buluşma ve Kalahari’nin çöl avcıları ile bir gece konaklama.. Ünlü ‘Tanrılar Çıldırmış Olmalı’ filminin kaynağı Buşman kabilelerinin medeniyetten uzak dünyasına yolculuk.. Yerlilerle avlanma, kamp ateşi etrafında öyküler, yerel yemekler ve kabile dansları.. Dune 45 ve kırmızı kum tepeleri.. Deadvlei’ni deve dikeni ağaçları.. Sossusvlei çölünün ıssız köşeleri.. Namibya ve dünyanın en eski çölü Kalahari..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MASAİ MARA'DA BÜYÜK GÖÇ

Büyük Göç Zamanı Kenya (Madaraka Ekspresiyle Mombasa)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA BBC Vahşi Yaşam partneriyle Masai Mara’da büyük göç ve Madaraka ekspresiyle Mombasa.. Dünyanın en muhteşem doğa şovu.. Televizyonlardan izlediğimiz vahşi yaşamın içine gerçek bir yolculuk.. Uçsuz bucaksız otlaklar, antilop sürüleri ve dört nala zebralar.. Büyük beşlinin izinde safariler.. Afrika’nın en meşhur kabilesi Masailer ile buluşma.. Savaşçılar, gelenekler ve ritüeller.. Diani ve mercan adası kumsalları.. Masai Mara’dan Mombasa’ya göç zamanı Kenya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

AFRİKA'NIN AVCILARI

Vahşi Afrika (Kruger Park Süit Safari Villa Konaklaması / KİŞİYE ÖZEL)
Dünyanın en eski vahşi yaşam alanlarından Kruger Park ve kişiye özel süit safari villalarında konaklama.. Gün doğumu ve gün batımı safarileriyle doya doya Afrika'nın avcılarını keşif.. Aslanlar, leoparlar, çitalar, yaban köpekleri ve lekeli sırtlanlar.. Savana otlarının sarısı ve gün batımında kızıl Afrika.. Karanlık derinliklerde amansız yırtıcılar.. En ikonik Afrika sahneleri.. Kamp ateşi etrafında Boma gecesi.. SADECE MATİLDA’DA Sessizlik Ormanı’na yolculuk ve aslanlarla yürüyüş.. Kruger Park ve belgesel tadında Vahşi Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

UGANDA'DA GORİL SAFARİSİ ve VAHŞİ YAŞAM

Dağ Gorilleri'nden Şempanzeler'e Afrika'nın Yeşil Ülkesi
Yemyeşil yağmur ormanları ve açık mavi gökyüzünün altında tarlalar, uçsuz bucaksız çayırlar, dağlar, göller ve nehirler.. Ağaçlara tırmanan aslanlardan hipopotamlara, babunlardan ceylanlara vahşi yaşam.. Dört tarafı milli parklarla çevrili Uganda’da doğanın tüm gerçekliği ve çıplaklığı.. Dağ gorilleriyle burun buruna geldiğimiz bir macera ve kalplerimizi titreten bir heyecan.. Nehir ve göl safarileri, dağ tırmanışları, bataklık yürüyüşleri.. Gerçek bir doğa cenneti ve tüm sıcaklığıyla gülümseyen bir Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KAYIP ADA MADAGASKAR

Büyük Kırmızı Kıta (Tsingy Taş Ormanları ve Malgaş Gurmesi)
Milyonlarca yıllık jeolojik bir geçmiş ve dış dünyadan izole eşsiz bir tabiat.. Sadece Madagaskar’a özgü lemurlar.. Hayata meydan okuyan Baobab ağaçları.. Esrarengiz taş ormanı Tsingy ve baş döndüren asma köprüleri.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da yerel gurme rehberle özel Malgaş mutfağı.. Zebu eti ve okyanus kıyılarından deniz ürünleri.. Ahşap teknelerle Tsiribihina nehri.. Manambolo Boğazı’na kano safarisi.. Kayıp adalar, kabile mezerları ve ıssız mağaralar.. Adım adım büyük kırmızı kıta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

OMO VADİSİ KABİLELERİ

İnsanlığın Başladığı Yer Etiyopya (Geleneksel Habeş Gurmesi)
Boyanmış vücutlar, ilkel kulübeler, savaşçılar ve göçebeler.. Dünyanın en ilginç köşelerinden Güney Etiyopya ve Omo Vadisi’nin rengarenk kabileleri.. Mursi kadınları ve dudaklara takılan kil plakalar.. Ari, Hamır, Dorze, Tsemay, Dassaneç, Sidema ve Konso yerlileri.. Her biri birbirinde ayrı gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Habeş gurmesi.. Enfes Etiyopya kahvesi ve ünlü bal şarabı.. Egzotik pazar yerleri.. İnsanlık tarihinin başladığı ülke Etiyopya ve efsanevi Omo Vadisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ROMANTİK AFRİKA

Güney Afrika & Mauritius
Vahşi doğa ve tropik adanın buluşması.. Bir tarafta romantik safariler diğer tarafta Hint Okyanusu’nun beyaz kumsalları ve turkuaz suları.. Avrupa ve İngiliz esintileriyle dolu Afrika’nın farklı yüzü Cape Town.. Dünyanın bir ucu Ümit Burnu ve Coğrafi Keşiflerin öyküsü.. Viktorya tarzı romantik evler ve rıhtımlar.. Stellenboch şarap bağları ve Paarl Vadisi.. Boulders sahilinde Afrika penguenleri ile yürüyüş.. En özel safari rotalarından Kruger Park’ta gün batımı ve gün doğumu.. Güney Afrika’dan Mauritius’a iki ülke iki romantik keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN