Yurtdışı Turlar » ZEUS'UN SEVDASI AVRUPA » Mimari ve Sanat Turları
Tailormade
Tailormade

DON KİŞOT'UN KASABALARI

Masalsı İspanya Köyleri ve Ortaçağ Şövalye Yolu
Bütünüyle TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve DÜNYADA SADECE MATİLDA TRAVEL’ın özgün rotasında hazırlanan masalsı bir macera.. Don Kişot’un izinde İspanya’nın keşfedilmemiş köyleri ve Ortaçağ Şövalye Yolu.. La Mancha ovası ve dev yel değirmenleri.. Ortaçağ kanaviçesi Albaraccin.. Dağlara asılı kent Cuenca.. Yosun şelale Nacimiento del Rio.. San Kristobal’in hükümdarı Belmonte Kalesi.. Mağara köy Alcala del Jucar.. Costa Blanca’da at sürüşü.. Guadelest Vadisi ve Mağribi harabeleri.. Zamanın durduğu İspanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

ANTİK ROMA ve SAKLI VATİKAN

İmparatorlardan Papalara Roma (Özel İzinle Vatikan'ın Ziyarete Kapalı Bölümleri)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA özel izin ve randevu ile Vatikan Papalık Saraylarının ziyarete kapalı bölümleri ve papalığın özel rehberi ile Vatikan müzelerinin soluk kesen gizemli dünyası.. Lazio içlerine tarih yolculuğu ve Etrüskler’den İtalik kavimlere geçmişin izleri.. Antik Roma’nın cennet bahçesi Villa Borghese.. Tiber Vadisi ve eski zamanların gerçek üstü kasabası Civita di Bagnoregio.. Kolezyum ve Gladyatörler.. Roma’nın tarihi patikası: Appia Yolu.. Tivoli ve Hadrian Sarayı.. Baştan sona kültür, doğa, tarih, mimari ve arkeoloji keşfi.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VENEDİK'TE KIŞ ve YENİ YIL

Romantik Venedik (Köşklerde Konaklama ve Gece Gondol Sefası)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA GEZGİNLERİNE ÖZEL Yılbaşı zamanı Venedik’te gece gondol sefası.. Sadece su ve kürek sesleriyle Venedik kanallarında dolaşmanın keyfi.. Tarihi köşkte konaklama ve yeni yılı havai fişeklerin aydınlatacağı manzaralar eşliğinde San Marco’da karşılama.. Kıvrımlı dar sokaklar arasında mimari keşifler.. Saklı Venedik Adaları: Murano & Burano.. Saraylar, konaklar ve manastırlar.. Ortaçağdan günümüze su üstündeki kent Venedik ve İtalya'da yeni yıl..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KATALONYA ve PİRENELER

Gaudi'den Daliye Barselona ve Pirene Dağları'nın Katalan Kasabaları
Pirene Dağları’nın İspanya boyunca uzanan dağ kasabaları ve Gaudi’den Dali’ye sıra dışı bir dünya Katalonya.. Sınırları aşan iki başyapıt Casa Mila ve Casa Batllo.. Pitoresk köylerin sevimli Ortaçağ pazarları.. Köprülü köy Besalu.. Montserrat ve Siyah Meryem’in öyküsü.. Tuz Dağının kalesi Cardona.. Gotik Mahalle.. Pastel renkli kent Girona.. Dali Müzesi.. Gaudi’nin aristokrat bahçesi Park Guell.. Katalan beşiği Ripoll.. Dali'nin aşk kalesi Pubol.. İspanya’nın hırçın güzeli Katalonya ve Pirene Dağları’nda bambaşka bir rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BAŞTAN BAŞA İSKOÇYA

Cesur Yürek'in İzinde (Viktorya Mimarisinde Konaklama)
Doğanın mimariyle buluştuğu sanatın tarihle raks ettiği pastoral bir senfoni İskoçya.. Yerel inançlar, efsaneler ve kahramanlar.. Gayda, viski ve geleneksel İskoç eğlenceleri.. Anglo-Sakson kültürü.. Sıra dışı bir rota: Güney İskoçya ve Kutsal Ada Lindisfarne.. Vikinglerin izleri.. Loch Ness canavarının öyküsü.. Cairgorms ve Dağlık İskoçya.. İkonik mabet Alnwick Şatosu ve Kır Evi.. Klasik İskoçyalı Pitlochry.. Cesur Yürek William Wallece’ın izinde Stirling Kalesi.. Viktorya tarzı konaklama ile baştan başa İskoçya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VENEDİK SARAYLARI ve DOLOMİTLER

Venedik'ten Eski Dolomit Köylerine (Köşklerde Konaklama)
Dünyanın en sıra dışı dağ manzaralarını sunan Dolomit köylerini Venedik’in görkemli Rönesans sarayları ile buluşturan farklı bir serüven.. Ortaçağ soylularının büyüleyici köşkleri ve tarihi konakta iki gece.. Alp çayırları ve vadiler.. Dolomitler’in en meşhur zirvesi Tre Cime di Lavaredo.. Çivit mavisi Misurina Gölü.. Bassano del Grappa ve kemerli köprüler.. Venedik’te gün doğumu gondol sefası.. Rüya kasaba Belluno.. Türk Hanı’nın öyküsü.. Dolomitler’den Venedik’e huzur dolu sanatsal bir yolculuk.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BAVYERA BAVYERA

Almanya-Avusturya Alpleri ve Romantik Yol (Bavyera Alplerinde Konaklama)
Kralların hayallerindeki masalsı saraylar ve görkemli şatolar.. Av köşkleri ve çam ormanlarıyla çevrili sarp tepeler.. Hitler’in saklı konağı Kartal Yuvası ve II. Dünya Savaşı’nın gizli tarihi.. Neo-romantizm şaheseri Neuschwanstein şatosu.. Oberammergau'nun resimli evleri.. Kral Ludwig’in cennet bahçesi Linderhof Sarayı.. Benedikt keşişlerinin izinde Ettal Manastırı.. Romantik kale Hohenschwangau.. İç içe iki kent: Garmisch-Partenkirchen.. Almanya’nın en eski coğrafyası Bavyera ve Romantik Yol..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

LOİRE VADİSİ ve ORTAÇAĞ ŞATOLARINDA KONAKLAMA

Ortaçağ Kralları ve Derebeylerinin Fransa'sı
Kendine özgü mimarisiyle gezginlerini gerçek bir masal diyarına götüren Loire vadisi ve ortaçağ şatolarında konaklama.. Görkemli kuleler, arduvaz çatılar, baş döndüren bahçeler ve gizli dehlizler.. Da Vinci’nin mezarı ve ünlü tablosu Mona Lisa’yı tamamladığı köşk.. SADECE MATİLDA’da ÖZEL İZİNLE Blois Şatosu ‘Saklı Kapılar Ardında’ keşif turu.. Sarmaşık duvarlara gizlenmiş Rönesans hikayeleri.. Ten Ten’in şatosu Cheverny.. Sırlı tablolar ve heykeller arasında geçmiş zaman derinliklerine soluk kesen bir serüven..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BASK ÜLKESİ

Kuzey İspanya'ya Yolculuk
Avrupa’nın en eski ırklarından Bask kültürünün izleri.. Efsaneler, sanat, mimari, müzik, dans ve yemek.. Farklı bir kültür farklı bir yaşam.. Eski çağ kasabaları ve sevimli balıkçı limanları.. Dünyanın en iyi tarih öncesi mağara resimleri.. Hondarribia’nın efsane evleri.. San Millan de la Cogolla ve ikiz manastır: Yuso ile Suso.. Kraliçeler Köprüsü Puente la Reina.. Santillana del Mar’ın taş sokakları.. Kralların izinde Estella.. Mavi Atlantik kıyılarından saklı yeşil vadilerine en sıra dışı rotasıyla Bask Ülkesi ve Kuzey İspanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

EGZOTİK PUGLİA

İtalya'nın Son Kırsalı Adriyatik'in Sevimli Kıyısı
İtalya’nın güneydoğu sahilini kucaklayan topraklar ve çizmenin topuğu.. Viran dağ kasabalarına uzanan bayırlar, yalnız çobanlar, baş döndürücü yamaçlar, cadı efsaneleri ve bereket ritüelleri.. Eşi benzeri olmayan tipik bir mimari: Alberobello ve Trulli evleri.. Altamura’nın taş fırınlarından dar sokakları saran ‘Focaccia’ kokuları ve özgün şaraplar.. Beyaz badanalı dağlı güzel Locorotondo.. Carlo Levi’nin izinde taştan dünya Matera’nın öyküsü.. Puglia’nın üç saklı incisi: Ostuni, Otranto ve Gallipoli.. Mistik İtalya Egzotik Puglia..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TOSKANA VADİSİ

Pastoral İtalya (Prens Sarayında Rönesans Yemeği ve Tarihi Köşkte Konaklama)
İtalya’nın seyrine doyumsuz kırsalı Toskana ve Rönesans başyapıtlarıyla süslü Floransa.. Dar ve kıvrımlı yolların ince uzun servi ağaçları.. Pitoresk saman balyaları.. Zümrüt yeşili asmalar yakut kırmızısı şaraplar.. Saraylar, sanat müzeleri ve katedraller.. Tarihi prens köşkünde gerçek bir Rönesans yemeği.. Dante’nin düşleri Michelangelo’nun heykelleri.. Saklı bir rota Volterra ve San Miniato.. Baş döndüren Uffizi Galerisi.. Pisa Kulesi’nden Lucca’ya, Siena’dan San Gimignano’ya sıcacık bir İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BİZANS İTALYASI ve SAN MARİNO

Doğu Roma'ya Keşif
Bizans sanat ve mimarisinin Batı Roma’daki çarpıcı izleri.. Tuğla binalar ve revaklı sokaklar.. Mozaikler ülkesi Ravenna.. Dante’den Rafael’e sanat yolculukları.. Ortaçağın Kızıl Şehri Bologna.. Parmesan tadında Parma.. Galla Placidia’nın fildişi tahtları.. Ferrara’nın gotik mabedi Estense Kalesi.. Urbino ve Rönesans’ın doğuşu.. Apenin dağlarının aziz ülkesi San Marino.. Rimini ve Adriyatik kıyıları.. Bizans mirasının Orta İtalya’da ki en seçkin örnekleri ve San Marino’dan Adriyatik kıyılarına kültür, sanat ve tarih patikası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN