Yurtdışı Turlar » ZEUS'UN SEVDASI AVRUPA » Mimari ve Sanat Turları
Tailormade
Tailormade

İTALYA DAĞ KÖYLERİ

Keşfedilmemiş İtalya (Tarihi Manastır ve Dük Sarayında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA İtalya’nın keşfedilmemiş dağ köyleri ve eşi benzeri olmayan iki sıra dışı deneyim: tarihi manastır ve gerçek bir dük sarayında konaklama.. Taş evler, çan kuleleri, su kuyuları ve kemerli geçitler.. Orman kokularının sardığı daracık sokaklar.. Şarap ve peynir satan eski gurme dükkanları.. Ünlü filmlere set olan efsane mekanlar.. Her adımı farklı sürprizlere açılan şirin merdivenler.. Rustik ve romantik kasabalar.. Bugüne kadar yapılmış tüm İtalya gezilerinden farklı bambaşka bir deneyim rafine bir İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BAŞTAN BAŞA İSKOÇYA

Cesur Yürek'in İzinde (15.Yüzyıl İskoç Şatosunda Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA program boyu 15.yüzyıl İskoç şatosunda konaklama ve İskoç treniyle krallar şehrine yolculuk.. Gayda, viski ve geleneksel danslar.. Yerel inançlar ve kahramanlar.. Anglo-Sakson kültürü.. Loch Ness Gölü efsanesi.. Cesur Yürek William Wallece’ın izinde Stirling Kalesi.. Single malt viski tadımı.. Tüylü İskoç ineklerinin süslediği Cairgorms tepeleri ve Dağlık İskoçya.. Estetik Viktorya yapıları.. Doğanın mimariyle buluştuğu sanatın tarihle raks ettiği pastoral bir senfoni İskoçya.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BAVYERA BAVYERA

Romantik Yol (Bavyera Alplerinde Konaklama ve Bavyera Bira Festivali)
Büyülü bir doğa ve baş döndüren bir mimari.. Geleneksel kostümler, buğday birası ve dünyanın en ilginç festivallerinden Oktoberfest.. Av köşkleri ve zümrüt yeşili ormanlar.. Hitler’in saklı konağı Kartal Yuvası ve II. Dünya Savaşı’nın gizli tarihi.. Uyuyan Güzel’in masal şatosu Neuschwanstein.. Mozart melodileriyle Salzburg.. İç içe Garmisch-Partenkirchen.. Oberammergau’nun resimli evleri.. Bavyera kralının çocukluk konutu Hohenschwangau.. Almanya’dan Avusturya’ya Bavyera Alpleri ve Romantik Yol..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

EGZOTİK PUGLİA

İtalya'da Çizmenin Topuğu (Trulli Evlerinde Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Trulli evlerinde konaklama ve pagan sembolleriyle süslü koni çatıların altında mistik İtalya.. Eşi benzeri olmayan bir mimari, gelenekler ve ritüeller.. Adriyatik kıyısında İtalyan deniz ürünleri şöleni.. Focaccia kokulu Altamura.. Carlo Levi’nin izinde taştan dünya Matera.. Itria Vadisi’nin balkonu Locorotondo.. Sarı Labirent Şehir Lecce.. Doğal ve sakin Bari.. Puglia’nın saklı bahçesi Ostuni.. Yeryüzü cenneti Polignano A Mare.. İtalya’da çizmenin topuğu Egzotik Puglia..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KATALONYA ve PİRENELER

Bir Başka İspanya (Katalan Pirene Kasabalarında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA İspanya Pireneleri’ne yolculuk ve Katalan Pirene kasabalarında konaklama.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Katalan Ekspresi ve raflı tren yoluyla baş döndüren vadi Vall de Nuria.. Gözlerden saklı pitoresk köyler ve Romanesk dağ kasabaları.. Ortaçağ mimarisi, ruhani manastırlar, Gotik mahalleler.. Gaudi ve Dali’nin izleri.. Çam ormanları arasında uzun çan kuleleri ve kemerli köprüler.. İnsan Kulesi Festivali ve Sardana.. Michelin Katalan sofralarıyla bir başka İspanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

CERMEN TRİO

Berlin & Dresden & Leipzig
Cermen krallığı Prusya’nın efsane üçlüsü: Berlin, Dresden ve Leipzig.. Bir saray, kral ve yel değirmeni öyküsü Sanssouci ve Büyük Frederik.. Anadolu’nun Avrupa’ya mirası Bergama Müzesi.. Zeus Altarı ve Babil’in İştar Kapısı.. Elbe’nin Floransa’sı Dresden.. Zwinger Galerisi ve Rafael’in başyapıtı Sistine Madonna’sı.. Bach’ın şehri Leipzig ve Bach festivali.. Geleneksel Alman ve Saksonya mutfağı.. Atlı alaylar şaheseri Frauenkirche.. Brühl terasından manzaralar.. Berlin, Dresden ve Leipzig üçgeninde Cermen Trio..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KARPATLARIN GÖLGESİNDE SLOVAKYA

Keşfedilmeyi Bekleyen Orta Avrupa
TÜRKİYE’DEN  İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Karpatların gölgesinde baştan başa Slovakya ve keşfedilmeye bekleyen Orta Avrupa.. Mala Fatra dağları eteklerinde Cicmany ve geometrik beyaz şekilli kütük evler.. Küllerinden doğan Banska Stiavnica.. Doğu Slovakya’nın yeşil tepelikleri ve efsanevi Spis Kalesi.. Ruhlar Şatosu Bojnice.. Orta Avrupa köy üslubunun en karakteristik örneği Vlkolinec.. Bratislava ve zamanda yolculuk.. Slovak gurmesi.. Budapeşte ve Viyana.. Sıra dışı Slovakya ve başka bir Orta Avrupa.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

LOİRE VADİSİ ŞATOLARI

Ortaçağ Fransa'sı (Derebeyi Şatolarında Konaklama ve Yemek)
Fransa’nın masal diyarı Loire Vadisi Şatoları ve Ortaçağ Fransa’sı.. Derebeyi şatolarında konaklama ve SADECE MATİLDA’DA Loire mutfağından Michelin yıldızlı şato gurmesi.. Surlar ardında saklı bir tarih ve benzersiz bir mimari.. Arduvaz çatılar, hendekli kaleler, sarmaşıklı duvarlar ve sırlı tablolar.. Ten Ten’in şatosu Cheverny.. Da Vinci’nin mezarı ve ünlü tablosu Mona Lisa’yı tamamladığı köşk.. Kaz ciğerinden Flambe ördeğe kral sofralarında yemek keyfi.. Ortaçağ aydınlarının sığınağı Loire Vadisi ve büyülü şatoları.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TOSKANA VADİSİ

Pastoral İtalya (16.Yüzyıl Tarihi Sanat Köşkünde Konaklama)
İtalya’nın romantik kırsalı Toskana ve Floransa’da Rönesans.. Dar ve kıvrımlı yollarda ince uzun servi ağaçları.. Saman sarısı köyler ve ortaçağ kasabaları.. Zümrüt yeşili asmalar yakut kırmızısı şaraplar.. Michelangelo, Da Vinci, Dante ve Puccini.. SADECE MATİLDA’DA 16.yüzyıl sanat galerisinde konaklama ve Toskana Güneşi Altında Val D’orcia.. İtalya’nın en büyük ve en güzel sanat müzesi Uffizi.. Rönesans hazinesi Vecchio Sarayı.. Tarihi mekanlarda gurme İtalyan lezzetleri.. Pastoral İtalya ve gerçek bir Toskana.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BASK ÜLKESİ

Rota Kuzey İspanya (Pamplona'da Asador ve San Sebastian'da Pinço Gurmesi)
Avrupa’nın en eski ırklarından Bask kültürünün izleri.. Efsaneler, sanat, mimari, müzik, dans ve yemek.. Farklı bir kültür farklı bir yaşam.. Eski çağ kasabaları ve sevimli balıkçı limanları.. Dünyanın en iyi tarih öncesi mağara resimleri.. Hondarribia’nın efsane evleri.. Ünlü boğa festivalinin şehri Pamplona ve asador restoranda odun ateşinde et gurmesi.. San Sebastian’da pinço keyfi.. Sırlarla dolu San Salvador de Leyre.. Mavi Atlantik kıyılarından saklı yeşil vadilerine en sıra dışı rotasıyla Bask Ülkesi ve Kuzey İspanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

DON KİŞOT'UN KASABALARI

İspanya Şövalye Yolu (14.Yüzyıl Ortaçağ Sarayında Konaklama)
Bütünüyle TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve AVRUPA’DA DA MATİLDA TRAVEL’ın özgün rotasında hazırlanan masalsı bir yolculuk.. Don Kişot’un izinde ortaçağ kasabaları ve İspanya Şövalye Yolu.. La Mancha ovası ve Kişot’un yel değirmenleri.. Hanlar, konaklar, şatolar ve manastırlar.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK KEZ tüm gezi boyunca Kastilya’nın 14.yüzyıl ortaçağ sarayında konaklama.. Saklı Mağribi mimari.. Almagro ve Tapınak Şövalyelerinin sırları.. Görülmemiş destansı bir rota zamanın durduğu İspanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BİZANS İTALYASI ve SAN MARİNO

İtalya'da Bizans Mirası (Michelin Emiglia-Romana Gurmesi)
Bizans sanat ve mimarisinin Batı Roma’daki çarpıcı izleri.. Tuğla binalar ve revaklı sokaklar.. Mozaikler ülkesi Ravenna.. Dante’den Rafael’e sanat yolculukları.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA 15.yüzyıl Michelin restoranda Emiglia-Romana gurmesi.. Bologna’da Bolonez ve Parmesan tadında Parma.. Galla Placidia’nın fildişi tahtları.. Ferrara’nın gotik mabedi Estense Kalesi.. Urbino ve Rönesans’ın doğuşu.. Aziz ülke San Marino.. Orta İtalya’da Bizans mirası ve gurme.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VENEDİK'TE KIŞ ve YENİ YIL

Romantik Venedik (Venedik Köşklerinde Konaklama ve Gece Gondol Sefası)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA GEZGİNLERİNE ÖZEL Yılbaşı zamanı Venedik’te gece gondol sefası.. Sadece su ile kürek sesleri ve gece ışıklarında Venedik romantizmi.. Tarihi köşkte konaklama ve yeni yılı havai fişeklerin aydınlatacağı manzaralar eşliğinde San Marco’da karşılama.. Kıvrımlı dar sokaklar arasında mimari keşifler.. Saklı Venedik Adaları: Murano & Burano.. Saraylar, konaklar ve manastırlar.. Ortaçağdan günümüze su üstündeki kent Venedik ve İtalya'da yeni yıl..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN