Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Orta Asya ve Kafkasya
Tailormade
Tailormade

ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN

Tanrı Dağları'ndan Balasagun'a Bir Manas Destanı
Hanlıklar, kağanlar, kahramanlar ve destanlar.. Uygurlar’dan Karahanlılar’a eski Türk tarihi.. Uçsuz bucaksız bozkırlarda Tanrı dağının son efendileri.. Kartal avı, keçe çadırları, kımız ve at üstünde okçuluk.. Kırgız göçebeleri, yurtlar ve gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ÖZEL ETKİNLİĞİYLE ünlü yazar Cengiz Aytmatov’un eşi ile tanışma ve çay sohbeti.. Oba ateşi etrafında Manas destanı.. Tadı damakta Orta Asya gurmesi.. Dağ göllerinden sarp vadilere atalar diyarı Kırgızistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ÖZBEKİSTAN ve KIZILKUM ÇÖLÜ

Tarihi İpek Yolu (19.Yüzyıl Konaklarında Geceleme)
Timur’un ülkesi Özbekistan ve Maveraünnehir boyunca İpek yolu.. Emirler, seyyahlar ve kervanlar.. Ortaçağ Türk-İslam sentezinin görkemli mimarisi.. Çini süslü medreseler göğe uzanan minareler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA 19.yüzyıl İpek yolu konaklarında geceleme.. Büyük İskender’in izinde Nürata.. Kızılkum çölü ve Özbek ozanları gecesi.. Yurt çadırlarında konaklama.. Kaşkaderya ve Şehri Sebz.. Yerel pazarlar ve Özbek pilavı.. Hive’den Aydarkul’a, Buhara’dan Semerkand’a mistik Orta Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MOĞOLİSTAN ve ORHUN VADİSİ

Çöllerden Bozkırlara Moğol Göçebeleri ve Orhun Yazıtları
Dünyanın belki de son göçebe toplumu Moğolların günlük yaşamları.. Şamanik inançlar, bozkır ritüelleri, kıl çadırları ve yaban atları.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Moğol ailesiyle konaklama ve yak üstünde yolculuk.. Bilge Kağan’dan Kül Tigin’e Orhun Yazıtları ve Göktürklerin izinde Orhun Vadisi.. İpek Yolu’nun tarihi mirası Karakurum.. Gobi Çölü ve deve sırtında Elsen Tasarkhai.. Moğol bozkırlarında at sürüşleri.. Ötüken dağları ve Arhangay vadisi boyunca Moğolistan’ın son göçebeleriyle bir hafta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

ÇARLIK RUSYASI

Moskova-St.Petersburg (Çar Büyük Petro'nun Sarayında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Çar Büyük Petro’nun sarayında konaklama ve Tolstoy, Puşkin, Çehov ve Gorki’nin uğrak yeri tarihi restoranda çarlık gurmesi.. Çar sofrasından Kamçatka yengeci çorbası ve şampanyalı Sibirya nehri Çuha balığı.. Kızıl Meydan ve Moskova.. St.Petersburg’da beyaz geceler.. Yaşayan efsane Ermitaj Müzesi.. Nazım Hikmet’ten Çaykovski’ye kültür ve sanat.. Rasputin’in izinde Yusupov Sarayı.. Petro ve Pavel kalesi.. Tarihin mimariye büründüğü sırlarla dolu Çarlık Rusyası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

TRANS-KAFKASYA

Azerbaycan-Gürcistan (Nuh'un Torunlarıyla Buluşma ve Kervansaray Konaklaması)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kafkasların en yüksek köyü Kınalık ve Nuh’un torunlarıyla buluşma.. Yine İLK KEZ Kafkasya gurmesi ve 18.yüzyıl İpek Yolu kervansarayında konaklama.. Kafkas Yahudilerinin Kırmızı Kasabası.. Tatlar ve Lezgiler.. Gobustan vadisi ve çamur volkanları.. Ortaçağ Azerbaycan’ı Şeki.. Buz piramidi Kazbek dağı.. Gergeti Teslis Kilisesi.. Çelik Adam’ın Şehri Gori.. Stalin Müzesi.. Mtsheta ve Antik Gürcistan.. Bakü ve Tiflis.. Karadeniz’den Hazar Denizi’ne Trans-Kafkasya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN