Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Orta Asya ve Kafkasya
Tailormade

MOĞOLİSTAN ve ORHUN VADİSİ

Çöllerden Bozkırlara Moğol Göçebeleri ve Orhun Yazıtları
Dünyanın son göçebe toplumu Moğolların izinde ıssızlığın ortası.. Şamanlar ve bozkır ritüelleri.. Cengiz Han'ın çadırları ve savaşçı atları.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Moğol ailesiyle konaklama ve yak üstünde yolculuk.. Bilge Kağan’dan Kül Tigin’e Orhun Yazıtları ve Göktürklerin izinde Orhun Vadisi.. İpek Yolu’nun tarihi mirası Karakurum.. Gobi Çölü ve deve sırtında Elsen Tasarkhai.. Moğol bozkırlarında at sürüşleri.. Ötüken dağları ve Arhangay vadisi boyunca Moğolistan’ın son göçebeleriyle bir hafta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN

Tanrı Dağları'ndan Balasagun'a Bir Manas Destanı
Hanlıklar, kağanlar, kahramanlar ve destanlar.. Uygurlar’dan Karahanlılar’a eski Türk tarihi.. Uçsuz bucaksız bozkırlarda Tanrı dağının son efendileri.. Kartal avı, keçe çadırları, kımız ve at üstünde okçuluk.. Kırgız göçebeleri, yurtlar ve gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ÖZEL ETKİNLİĞİYLE ünlü yazar Cengiz Aytmatov’un oğlu ile tanışma ve çay sohbeti.. Oba ateşi etrafında Manas destanı.. Tadı damakta Orta Asya gurmesi.. Dağ göllerinden sarp vadilere atalar diyarı Kırgızistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KAMÇATKA

Pasifik'in Ateş Çemberi
Pasifik’in ateş çemberi Kamçatka ve üç yüz volkanlı diyara nefes kesen bir keşif.. Özel helikopter ile Kurile kıyılarında Kamçatka ayıları safarisi.. Yanardağ dumanının volkanik gürültülere karıştığı Avacha volkanı zirvesi.. Bystraya nehrinde sakin rafting ve kral somon avı.. Gayzerler vadisi.. Özel tekne ile Rus koyu ve Üç Kardeş Kayalıkları.. Starichkov adasında deniz aslanları ve katil Orca balinaları.. Kamçatka şamanları Koryaklar..  Ksudach krateri.. Khodutka kaplıcaları.. Kamçatka Yarımadası ve Asya’nın külleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

DONMUŞ BAYKAL

Sibirya'nın Gizemi
Kış zamanı donmuş Baykal ve Sibirya’nın gizemi.. Dünyanın en derin gölünü buz tutmuş halde hovercraft araçlarla geçiş.. Sibirya kurtlarıyla taygada safari.. SADECE MATİLDA’DA mistik bir ritüel: Buryatya şaman ayini.. Esrarengiz Olkhon adası ve Sibirya efsaneleri.. Buryat köyleri ve bozkırda Türk-Moğol kültürü.. Baykal buzulları ve baş döndüren Khoboy Burnu.. Circum Baykal Tren Yolu ve tarihi Trans Sibirya hattı.. Donmuş yüzeyde kar motorları heyecanı.. Ogoi ve eski Budist gelenekleri.. Alışılmışın dışında bir Sibirya.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ÖZBEKİSTAN ve KIZILKUM ÇÖLÜ

Tarihi İpek Yolu (Konaklarda Geceleme ve İpek Yolu Gecesi)
Timur’un ülkesi Özbekistan ve Maveraünnehir boyunca İpek yolu.. Emirler, alimler, seyyahlar ve kervanlar.. Çini kaplı medreseler, devasa külliyeler ve göğe uzanan kuleler.. Cümle kapıları ve yaldızlı arabeskler.. Altın çağın Türk-İslam mimarisi ve ametist motifler.. Orta Asya ezgileri ve dansları ile İpek Yolu Gecesi.. Özel siparişle geleneksel Özbek Pilavı.. Büyük İskender’in izinde Nürata.. Kızılkum çölü, ozanlar ve yurt çadırları.. Buhara, Semerkand, Hive, Karakalpakistan, Aydarkul, Beruni, Taşkent, Şehr-i Sebz ve Kaşkaderya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

ÇARLIK RUSYASI

Moskova-St.Petersburg (Çar Büyük Petro'nun Sarayında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Çar Büyük Petro’nun sarayında konaklama ve Tolstoy, Puşkin, Çehov ve Gorki’nin uğrak yeri tarihi restoranda çarlık gurmesi.. Çar sofrasından Kamçatka yengeci çorbası ve şampanyalı Sibirya nehri Çuha balığı.. Kızıl Meydan ve Moskova.. St.Petersburg’da beyaz geceler.. Yaşayan efsane Ermitaj Müzesi.. Nazım Hikmet’ten Çaykovski’ye kültür ve sanat.. Rasputin’in izinde Yusupov Sarayı.. Petro ve Pavel kalesi.. Tarihin mimariye büründüğü sırlarla dolu Çarlık Rusyası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

TRANS-KAFKASYA

Azerbaycan-Gürcistan (Nuh'un Torunlarıyla Buluşma ve Kervansaray Konaklaması)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kafkasların en yüksek köyü Kınalık ve Nuh’un torunlarıyla buluşma.. Yine İLK KEZ Kafkasya gurmesi ve 18.yüzyıl İpek Yolu kervansarayında konaklama.. Kafkas Yahudilerinin Kırmızı Kasabası.. Tatlar ve Lezgiler.. Gobustan vadisi ve çamur volkanları.. Ortaçağ Azerbaycan’ı Şeki.. Buz piramidi Kazbek dağı.. Gergeti Teslis Kilisesi.. Çelik Adam’ın Şehri Gori.. Stalin Müzesi.. Mtsheta ve Antik Gürcistan.. Bakü ve Tiflis.. Karadeniz’den Hazar Denizi’ne Trans-Kafkasya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN