Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Orta Asya ve Kafkasya
Tailormade
Tailormade

ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN (Cengiz Aytmatov'un Eşi ile Tanışma ve Çay Sohbeti)

Tanrı Dağları'ndan Balasagun'a Bir Manas Destanı
Hanlıklar, kağanlar, kahramanlar ve destanlar.. Uygurlar’dan Karahanlılar’a eski Türk tarihi.. Uçsuz bucaksız bozkırlarda Tanrı dağının son efendileri.. Kartal avı, keçe çadırları, kımız ve at üstünde okçuluk.. Kırgız göçebeleri, yurtlar ve gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ÖZEL ETKİNLİĞİYLE ünlü yazar Cengiz Aytmotov’un eşi ile tanışma ve çay sohbeti.. Oba ateşi etrafında Manas destanı.. Tadı damakta Orta Asya gurmesi.. Dağ göllerinden sarp vadilere atalar diyarı Kırgızistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ÖZBEKİSTAN ve İPEK YOLU

Semerkant'tan Buhara'ya Tarihi İpek Yolu Şehirleri
Doğunun hakimi ve Türk tarihinin gizemli imparatoru Timur’un ülkesi Özbekistan ve Maveraünnehir boyunca ipek yolunun tarihi şehirleri.. Emirlerin, tacirlerin ve kervanların izinde egzotik hanlar, çarşılar, çini süslü medreseler, camiler ve türbeler.. Türk-İslam sentezinin nefes kesen mimari örnekleri.. Ortaçağın ilim ve kültür merkezleri Buhara ve Semerkant.. Ali Şir Nevai'den Biruni’ye alimler ve sufiler.. Kale şehir Hive.. Nadir Divav Begi medresesinde Özbek gecesi.. Orta Asya’nın mistik yüzü Özbekistan ve İpek Yolu kentleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MOĞOLİSTAN ve ORHUN VADİSİ

Çöllerden Bozkırlara Moğol Göçebeleri ve Orhun Yazıtları
Dünyanın belki de son göçebe toplumu Moğolların günlük yaşamları.. Şamanik inançlar, bozkır ritüelleri, kıl çadırları ve yaban atları.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Moğol ailesiyle konaklama ve yak üstünde yolculuk.. Bilge Kağan’dan Kül Tigin’e Orhun Yazıtları ve Göktürklerin izinde Orhun Vadisi.. İpek Yolu’nun tarihi mirası Karakurum.. Gobi Çölü ve deve sırtında Elsen Tasarkhai.. Moğol bozkırlarında at sürüşleri.. Ötüken dağları ve Arhangay vadisi boyunca Moğolistan’ın son göçebeleriyle bir hafta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

RENKLİ RUSYA BEYAZ GECELER

Adım Adım Moskova ve St.Petersburg (St.Petersburg'da Beyaz Geceler)
Kültür ve sanatın, tarih ile mimarinin iç içe geçtiği bir Rus masalı.. Çarlar, devrimciler ve sanatçılar.. Nazım Hikmet, Çaykovski, Gogol, Tolstoy, Rublev ve Çehov’un izleri.. Moskova tarihine damga vuran Kızıl Meydan.. Kremlin’in görkemli yapıları.. Rusya’nın yaşayan efsanesi Ermitaj Müzesi.. Zarif mimarisiyle St.Petersburg.. Kanallar, köprüler, çan kuleleri ve rengarenk sokaklar.. Çar Kasabası Puşkin.. Katerina Sarayı ve Kehribar Oda.. Dostoyevski’nin izinde Leningrad’ın öyküsü ve büyülü bir doğa şöleni Beyaz Geceler.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TRANS-KAFKASYA

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan
Odlar diyarı Azerbaycan ve hiç sönmeyen ateşler.. Altın Post'un izinde Acerya ve Gürcistan.. Gizemli komşu Ermenistan pembe taşlı başkent Erivan.. Ağrı Dağı’nın öte yandan nefes kesen manzaraları.. Kafkasya’nın mavi gözü Sevan Gölü.. Zamanın durduğu kutsal şehir: Eçmiadzin.. Eski Sovyet dönemi binaları, kaleler, meydanlar ve anıtlar.. Zerdüşt, Sasani, Arap, Pers, Osmanlı ve Rus varlığının izleri.. Sarp tepelere kurulu manastırlar ve kiliseler.. Efsanevi Kazbek Dağı.. Kafkasya’nın farklı ülkeleri farklı nesilleri.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN