Yurtdışı Turlar » YENİ DÜNYA AMERİKA » Orta ve Güney Amerika
Tailormade
Tailormade

KÜBA MOTOSİKLET GÜNLÜKLERİ (Che'nin Oğlu Ernesto ve Ekibiyle!)

Che'nin Kübası'na Oğlu Ernesto'nun Ekibiyle Motosiklet Yolculuğu
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Küba Devrimi’nin efsanevi ismi Che Guevara’nın izinde destansı bir motosiklet yolculuğu.. Ünlü liderin oğlu Ernesto’nun ekibiyle gerçekleştirilecek Küba’nın diğer yüzü.. Eski Havana sokakları, puro ve rom.. Şeker kamışı vadileri ve kolonyal mimari.. Havana doğu sahilleri Playas del Este.. Karayipler boyunca uzanan dillere destan Latin Amerika manzaraları.. Che’nin şehri Santa Clara ve devrim tarihinin izleri.. Matanzas ve Cha Cha Rumba.. Faklı bir macera başka bir Küba..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

EKVADOR ve GALAPAGOS ADALARI

Ütopik Bir Tabiat Masalsı Bir Seyahat
Dünyanın tam ortası Ekvador’dan dünyanın en sıra dışı coğrafyası Galapagos Adaları’na nefes kesen bir kültür ve doğa keşfi.. Güney Amerika’nın en eski başkenti Quito.. Ekvator Anıtı ve ‘0’ enlemi.. Galapagos’un ütopik tabiatı.. Volkanik adalar, dev kaplumbağalar ve ilginç deniz canlıları.. El değmemiş koylara bot safarileri.. Koruma alanlarında gözlem gezileri.. Dünyanın en büyük ikinci volkanik krateri Sierra Negra’ya yürüyerek tırmanış.. Büyük okyanusun bembeyaz kumsalları, ıssız adalar ve Galapagos vahşi yaşamı..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MİSTİK PERU ve VAHŞİ AMAZONLAR

Machu Picchu'dan Amazon Ormanları'na İnka Toprakları
Gökyüzüne uzanan bulutlu dağ tepeleri ve sislerin arasından kendini gösteren Machu Picchu.. Güney Amerika’nın efsanevi yağmur ormanları Amazonlar.. Sacsayhuaman’dan Puca-Pucara’ya Tambomachay’dan Ollantaytambo’ya İnka mabetleri ve ilkel inançlar.. Kutsal Vadi Urubamba boyunca antik harabeler, mistik bir yaşam ve Peru yerlileriyle buluşma.. Yüzyıllardır süre gelen And kültürü ve gelenekler.. Amazonların vahşi tabiatında kano safarileri ve gece yürüyüşleri. İnkalar’ın kutsal topraklarına büyülü bir serüven..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KAYIP DÜNYA VENEZUELA (Küçük Uçaklarla Angels Şelalesi Üzerinde Uçuş)

Keşfedilmemiş Bir Güney Amerika ve Karayip Macerası
Uçsuz bucaksız ormanlar.. Modern dünyadan uzak ilkel kabileler.. Binlerce nehir ve göl.. Tropik otlaklar.. Karayip sahilleri.. Kent pazarları.. Dağ köyleri.. Caracas ve Simon Bolivar’ın izleri.. Venezuela Andları ve Paramos.. Los Llanas Savanası ve Güney Amerika Kovboyları.. Dünyanın en yüksek çavlanı Angels Şelalesi ve Şeytan Kanyonu üzerinde uçuş.. Orinico Deltası ve Warao yerlileriyle buluşma.. Jaguar, Amerika timsahı ve Leopar safarileri.. Canaima’da kano keyfi.. Vahşi bir doğanın içinde kayıp dünya Venezuela.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BİR FİNCAN LATİN KEYFİ

Kolombiya Vadilerinde Kahvenin Öyküsü ve Kolonyal Kasabalar
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA tüm Kolombiya’yı baştanbaşa kat eden bir macera.. Sisli vadilerde kahvenin öyküsü ve kolonyal kasabalar.. Mum palmiyeleriyle çevrili ormanlar ve kahve kokulu köy sokakları.. Pastel renkli evler, mistik manastırlar, ilginç müzeler ve yerel kabile hikayeleri.. Villa de Leyva’da eski zaman yolculuğu.. Raquira’nın renkleri.. Yer altında bir mabet: Zipaquira Tuz Katedrali.. Guatavita ve El Dorado efsanesi.. Adım adım La Candelaria.. And Dağları eteklerinde bir fincan Latin keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

NİKARAGUA'NIN KÜLLERİ

Göller ve Yanardağlar Ülkesi (Masaya Volkanında Gece Safarisi)
Dumanı tüten yanardağlar.. Volkanik göller.. Tropik takımadalar.. Sıcakkanlı yerliler.. Mangrove bataklıklarında kano ile macera.. Masaya Volkanında gece safarisi ve karanlıkta parlayan lavlar.. Cosiguina’dan Cerro Negro’ya, Mombacho’dan Maderas’a destansı geziler.. Volkanik ada Ometepe.. Pasifik kumsalları ve İngiliz tarzı ahşap evleriyle San Juan del Sur.. Nikaragua mutfağından yerel lezzetler.. İlk başkent Granada.. SADECE MATİLDA’DA hiçbir köşesi kaçırılmadan kat edilen bir Nikaragua keşfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

DÜNYANIN SONUNDA PATAGONYA

Ateş Toprakları Mavi Ülke (Motor Botlarla Buzul Keşifleri)
Dünyanın en ıssız coğrafyalarından Patagonya ve ateş ile buzun vahşi toprakları.. Macellan’ın izinde destansı keşifler.. Pumalardan condor kartalına, guanakolardan gri Patagonya tilkilerine And dağlarına özgü yaban hayatı safarileri.. UNESCO mirası iki milli park: Torres del Paine ve Los Glaciers.. Efsanevi Perito Moreno buzulu.. Şili’nin ilk yerleşimi: Fort Bulnes.. Dev otoburların izinde Milodon Mağarası.. Penguen kolonileri ve Macellan Boğazı.. Dünyanın sonunda ateş toprakları mavi ülke Patagonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VAHŞİ ŞİLİ ve PASKALYA ADASI

Dünyanın En Kurak Çölü Atacama ve En Gizemli Yeri Paskalya Adası
Pasifik Okyanusu’nda sırlarla dolu volkanik bir ada.. Kıyı şeridini kaplayan dev heykeller.. Hala aydınlanmamış karanlık bir tarih.. Eski çağlarda “Dünyanın Merkezi” olarak adlandırılan Paskalya Adası ve gizemli antik uygarlıklarının kalbine soluk kesen bir macera.. Volkanik küllerden doğan Moai heykelleri, tapınaklar ve binlerce yıllık totemler.. Dünyanın en kurak ve en ıssız çölü: Atacama.. Antik Lama kervan yolları ve kaya resimleri.. And dağlarının en ıssız köşelerinden Pasifik’in en gizemli yerine Vahşi Şili ve Paskalya Adası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

SAMBA'DAN TANGO'YA LATİN AMERİKA ve ATLANTİK YAĞMUR ORMANLARI

Egzotik Brezilya Renkli Arjantin
Estetik mimarisi ve caddelere taşan tango gösterileriyle Arjantin’den, sambacıların diyarı coşkulu Brezilya sokaklarına rengarenk bir Latin Amerika yolculuğu.. Dünyanın en ihtişamlı doğa harikalarından Iguazu Şelaleleri.. Amazonların kalbine destansı bir serüven: Serra Verde Ekspresi ile Atlantik Yağmur Ormanları’na tren safarisi.. MATİLDA ayrıcalığıyla sıra dışı bir rota: Favelalar ve Brezilya’nın diğer yüzü.. Nostaljik tramvay ile 1900’lerin Rio’su Santa Terasa.. Tango’dan Samba’ya renkli Arjantin egzotik Brezilya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ROTA MEKSİKA

Aztekler'den Mayalar'a Meksika ve Yucatan Yarımadası
Efsane yemekler ve efsane soslar.. Aztekler’den Mayalar’a uzanan bir tarih.. Kanyonlar, çöller,  antik kentler, piramitler.. Pasifik Okyanusu, Karayip Denizi ve Tropik yaşam.. Sombrero şapkalı sempatik yerliler ve dağ köylerinde yerel yaşam.. Tekila ve Mezcal.. Vahşi bir tabiatın içinde el değmemiş tarihi harabeler.. Görkemli tapınaklar ve dini mabetler.. Mayaların kehanet merkezi Uxmal ve “Dünyanın Yedi Harikası”ndan biri Chichen Itza.. Meksika ve Yucatan Yarımadası boyunca kültür, tarih, sanat, yemek, müzik ve insan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BOLİVYA'DAN ŞİLİ'YE

Mistik Doğa ve And Kültürü
Volkanik dağ zincirleri ve büyülü bir tabiatın ardına saklanmış mistik bir coğrafya.. Giyimiyle kuşamıyla rengarenk iki ülke iki doğa harikası.. Ay Vadisi’nde gün batımı.. Atacama Çölü ve büyük kum tepeleri.. İnkalar’ın izinde Incahuasi Adası.. Dünyanın en büyük tuz gölü Uyuni ve yer ile göğün aynası.. Machuca köyü ve And çobanlarıyla buluşma.. Eduardo Avaroa’da gayzerler ve kaplıcalar.. Taş Ağaç: Arbol de Piedra.. Bolivya’nın saklı rotalarından Pablo Neruda’nın dizelerindeki Şili’ye kültür ve doğa keşfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MAYALARIN DÖRT ÜLKESİ (Karayip Adaları'nda İki Gece)

Meksika'dan Honduras'a Belize'den Guatemala'ya Orta Amerika
Yağmur ormanlarıyla çevrili saklı tapınaklar.. Gizemli piramitler ve dinsel tören alanları.. Mistik inançlar, kehanetler, efsaneler ve sır dolu bir tarih.. Yerli halklar ile buluşma.. Tropik vadilerde vahşi doğa yürüyüşleri.. Renkli pazar meydanları ve kolonyal mimarinin süslediği sokaklar.. Belize ve Karayip Adaları’nda İki Gece.. Guatemala kahve çiftlikleri.. Atitlan Gölü’nden San Pedro Volkanı seyri.. Cennetten bir köşe: Agua Azul.. Antik Kızılderili köyleri.. Maya medeniyetinin izinde Orta Amerika’ya destansı bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

PASİFİK'TEN ATLAS'A PANAMA

Zengin Kıyılar Tropik Adalar (Kuna ve Embera Kabileleriyle Bir Gün)
Bir tarafında Pasifik Okyanusu diğer tarafında Karayip kıyılarıyla Orta Amerika’nın tropik güzeli Panama’ya nefes kesen bir macera.. Bozulmamış yağmur ormanları, zarif adalar, yerli kabileler.. Büyüleyici bir doğanın zengin bir kozmopolitle iç içe geçtiği kentler ve kasabalar.. Bir mühendislik harikası Panama Kanalı.. El değmemiş sahiller.. Zihinlere kazınmış Karayip Denizi.. Egzotik meyvelerle dolu restoranlar, kolonyal mimarinin süslediği sokaklar.. Vahşi doğa safarileri.. Üç farklı tropik adada deniz, kum ve güneş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN