Yurtdışı Turlar » YENİ DÜNYA AMERİKA » Orta ve Güney Amerika
Tailormade
Tailormade

CHE'NİN OĞLU ERNESTO İLE KÜBA MOTOSİKLET GÜNLÜKLERİ

Che'nin Küba'sına Oğlu İle Motosiklet Yolculuğu
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Küba Devrimi’nin efsanevi ismi Che Guevara’nın izinde destansı bir motosiklet yolculuğu.. Ünlü liderin oğlu Ernesto’nun ekibiyle gerçekleştirilecek Küba’nın diğer yüzü.. Eski Havana sokakları, puro ve rom.. Şeker kamışı vadileri ve kolonyal mimari.. Havana doğu sahilleri Playas del Este.. Karayipler boyunca uzanan dillere destan Latin Amerika manzaraları.. Che’nin şehri Santa Clara ve devrim tarihinin izleri.. Matanzas ve Cha Cha Rumba.. Faklı bir macera başka bir Küba..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

EKVADOR ve GALAPAGOS ADALARI

Ütopik Bir Tabiat Masalsı Bir Seyahat
Dünyanın tam ortası Ekvador’dan dünyanın en sıra dışı coğrafyası Galapagos Adaları’na nefes kesen bir kültür ve doğa keşfi.. Güney Amerika’nın en eski başkenti Quito.. Ekvator Anıtı ve ‘0’ enlemi.. Galapagos’un ütopik tabiatı.. Volkanik adalar, dev kaplumbağalar ve ilginç deniz canlıları.. El değmemiş koylara bot safarileri.. Koruma alanlarında gözlem gezileri.. Dünyanın en büyük ikinci volkanik krateri Sierra Negra’ya yürüyerek tırmanış.. Büyük okyanusun bembeyaz kumsalları, vahşi yaşam ve Darwin’in adaları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MİSTİK PERU

Machu Picchu'dan Nazca Çizgileri'ne Kutsal İnka Toprakları
Festivalleri, gizemleri ve yüzyıllardır süren gelenekleriyle baş döndüren ülke Peru.. Güney Amerika’nın en büyük kum tepeleri ve gözyaşlarından doğan mucize Huacachina.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA palmiye ağaçlarıyla kaplı yemyeşil Ica vahasında konaklama.. Özel planör uçaklarla Nazca Çizgileri ve antik dev figürlerin öyküsü.. Asırlarca bulunamayan dünya harikası Machu Picchu.. Cam tavanlı trenle Kutsal Vadi.. Sürat botlarıyla Ballestas Adaları.. Mistik İnka topraklarına sıra dışı bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KARAYİPLER

Panama-Kosta Rika-Nikaragua (Katamaran ile Panama Adaları ve Gurme Karayip)
Tropik havasıyla Panama.. Zümrüt yeşili Kosta Rika.. Dumanı tüten volkanlardan Nikaragua’nın külleri.. Kahve ve kakao tarlaları.. Altın madenlerinin izinde eski sömürge şehirleri.. Okyanuslarla çevrili göller, adacıklar ve nadide doğa parçaları.. Karayip mutfağından gurme lezzetler.. Issız ada Ometepe.. Embara kabilesiyle dans.. Masaya yanardağına gece safarisi.. Panama Kanalı treniyle yağmur ormanları.. Bembeyaz kumsallar turkuaz lagünler.. Karayipler’in cennet köşesi ada ülkelerine sıcacık bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

PASKALYA ADASI ve GÜNEY ÜÇLÜSÜ

Çözülemeyen Dünya (Yasak Rotaya Yürüyüş ve Tunu Ahi Seremonisi)
Pasifik Okyanusu’nda sırlarla dolu ıssız bir ada.. Gizemli dev heykeller ve aydınlanmamış karanlık bir tarih.. Esrarengiz Moai heykelleri ve eski çağ gelenekleri.. Tapınaklar, kutsal tören alanları ve totemler.. Volkanlar ve kül kolonileri.. James Cook’un seyir defteri.. Uzun kulaklar ve kısa kulaklar.. Arkeoastronomi.. İlginç bir yemek seremonisi: Tunu Ahi.. Mavi okyanusun beyaz kum mercanına karıştığı Anakena.. SADECE MATİLDA’DA hiçbir aracın giremediği yasak rotaya destansı yürüyüş.. Adım adım gizemler adası.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KAYIP DÜNYA VENEZUELA

Keşfedilmeyen Güney Amerika (Waroa Kabilesiyle Buluşma)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA vahşi Venezuela.. Waroa kabilesiyle pirana avı, yağmur ormanlarında hamak konaklaması ve dünyanın en gizemli yeri Kuvars Dağı’na (Roraima) helikopter uçuşu.. Kanolarla Canaima.. Orinoco deltası ve Anakonda safarisi.. Dünyanın en yüksek çavlanı Angel Şelalesi.. El değmemiş Karayip adası Margarita’da deniz, kum ve güneş.. Baş döndüren tabiatta doğa yürüyüşleri.. Caracas ve Ciudad Bolivar.. Keşfedilmemiş bir Karayip kayıp dünya Venezuela..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KAHVE KOKULU KOLOMBİYA

Kolombiya Kahve Vadileri ve Escobar Medellin'i
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kolombiya kahve vadilerine yolculuk ve 80’lerin eski narkotik polisiyle Pablo Escobar’ın izinde Medellin.. Comuna 13 ve Narcos dizi mekanları.. 4x4 araçlarla sisli vadiler.. Mum palmiyeli ormanlar ve kahve kokulu kasabalar.. At üstünde And etekleri.. Geleneksel kahve çiftliğinde konaklama ve vahşi doğanın huzuru.. Pastel renkli evler ve kolonyal mimari.. Yer altında tuzdan dünya Zipaquira.. Guatavita ve El Dorado efsanesi.. Belgesel tadında bir fincan Latin keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

DÜNYANIN UCUNDA PATAGONYA

Ateş Toprakları Mavi Ülke (Los Cauquenes'de Konaklama)
Dünyanın en ıssız coğrafyalarından Patagonya ve Macellan boğazının ateş toprakları.. Zodyak botlarla Balmaceda ve Serrano buzulları.. Magdalena Adası ve Macellan Penguenleri.. Şili’nin ilk yerleşimi Fort Bulnes.. Punta Arenas ve yeryüzünün ilk ticaret sokakları.. Efsanevi buzul Perito Moreno ve Arjantin Patagonyası.. Torres del Paine’de vahşi yaşam.. Puma, guanako ve kondor kartalları.. Dev otoburların izinde Milodon mağarası.. Campo de Hielo Sur’un karlı tepeleri.. Dünyanın ucundaki mavi ülke Patagonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

LATİN TRİO

Brezilya-Arjantin-Uruguay (Gurme Latin Yemekleriyle)
Karnavalı aratmayan Brezilya geceleri, sokak tangolarıyla Arjantin ve huzur dolu Uruguay.. Baş döndüren bir doğa harikası Iguazu Şelaleri.. Sugar Loaf tepesine teleferik.. Kurtarıcı İsa eteklerinde Rio’nun diğer yüzü favelalar.. Nostaljik tramvayla Santa Teresa.. Eva Peron’un mezarı.. Film tadında Colonia del Sacramento.. Unutulmayacak gurme: Brezilya’da Feijoada, Arjantin’de Asado, Uruguay’da Çivito.. Efsanevi Copacabana plajı.. Jeeplerle Tijico yağmur ormanları.. Tangodan sambaya rengarenk bir Latin Trio..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ANDLAR'IN SIRLARI

Peru-Şili-Bolivya (Nazca Çizgilerinde Uçuş ve Atacama'da Lüks Çadır Kampı)
Dünyanın en kurak çölü Atacama’da üç dolu gün ve TÜRKİYE’DEN İLK KEZ SADECE MATİLDA’DA çöl ortasında lüks vaha kampı.. Özel planör uçaklarla Nazca çizgileri üzerinde uçuş.. Yer ile göğün aynası Uyuni ve tabiatın doruk noktasında benzersiz fotoğraf kareleri.. Tuz otelde konaklama.. And yerlileriyle buluşma ve sekiz bin yıllık geleneksel Pachamanca sofrası.. Pablo Neruda, Simon Bolivar ve Latin devriminin izleri.. Melon şapkalı kadınlar.. La Paz’ın meşhur Cadılar Çarşısı.. Peru, Şili ve Bolivya boyunca Andlar'ın sırları.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MAYALAR'IN AMERİKA'SI

Meksika-Belize-Guatemala-Honduras (Tropic Air Uçağıyla Belize Adaları)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Tropik Air beechcraft model uçakla Belize Adaları.. Guatemala yağmur ormanlarının ortasında kütük villalarda konaklama.. Özel teknede Karayip mutfağından barbekü, deniz, kum ve güneş.. Gizemli Maya harabeleri ve sırrı çözülemeyen piramitler.. Efsane şehir Mexico City.. Mariachi müzisyenler, soslu Meksika bifteği ve tekila.. Frida Kahlo’nun öyküsü ve Diego Rivera’nın tarihi duvar resimleri.. Tanrıların doğduğu topraklar ve Mayalar’ın Amerika'sı..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN