Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Kuzey Afrika
Tailormade

SUDAN

Kara Firavunlar Ülkesi
Mısır piramitlerinden daha fazlasına sahip kara firavunlar ülkesi Sudan.. Çöl ortasında geleneksel mimari ve lükse bürünen piramit manzaralı geceler.. Gün batımında zikreden rengarenk dervişler.. Nil vadisinin gizemli krallığı Nübye.. Çözülemeyen hiyeroglif yazıtlar, Sahra’nın sırları, tapınaklar ve ritüeller.. Kuş medeniyetinin izleri.. Siyah koni tepelerin ardında Bisharin göçebeleriyle buluşma.. Eski Dongola ve Kutsal Dağ Jebel Barkal.. Efsanevi Meroe piramitleri.. El Kurru kral mezarları.. Bilinmeyen Afrika Sudan ve kara firavunlar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

CEZAYİR SAHRASI

Deve Sırtında Büyük Sahra Kervanı (Tuaregler ile Gerçek Çöl Kervanı Yolculuğu)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA tur operatörlerinin nadiren düzenlediği ve dünyada çok ender gerçekleştirilen Cezayir Sahrasına destansı bir serüven.. Dünyanın en büyük çölü Büyük Sahra’nın derinliklerine deve üstünde gerçek bir kervan yolculuğu.. Yer ve yön kavramlarının kaybolduğu uçsuz bucaksız boşlukta bir hafta.. Çölün mavi insanları Tuaregler.. Derin bir sessizlik ve yıldızlar altında çöl çadırlarında konaklama.. Her köşesinde ayrı bir heyecan her kum tanesinde macera dolu büyülü rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ANTİK MISIR ve NİL VADİSİ

Mısır Bilimci Perihan Sadıkoğlu Danışmanlığında Antik Mısır ve Ni Nehri
Dünyanın en eski ve en görkemli uygarlığının izleri.. Gizemli firavun mezarları ve sırlarla dolu tapınaklar.. Efsanevi Giza piramitleri.. Nübyeliler’den Kıptiler’e antik kavimler.. Nil Nehri’nde dört gece.. Luxor’dan Edfu’ya Krallar Vadisi.. At arabalarıyla Horus Tapınağı.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ SADECE MATİLDA’DA Mısır sufilerinin izinde El Moez ve akşam yemekli sema ritüeli.. Mısır’ın deniz kızı İskenderiye.. Memfis ve ilk piramit Sakkara.. Mısır bilimci Perihan Sadıkoğlu’nun danışmanlığında Antik Mısır ve Nil Nehri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GİZEMLİ FAS

Egzotik Akdeniz Mistik Afrika (Atlas Dağlarında Kasbah Konaklaması ve Gurme)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Atlas Dağları’nın tepeliklerinde Kasbah konaklaması ve gerçek bir Berberi keşfi.. Fas gurmesi: Harira, Tajin, Chermoula balık ve Argan yağlı Amlou.. Marakeş’te yılan oynatıcıları ve falcılar.. Yer mavi gök mavi Şafşavan.. Orta Atlas’ın ağaç tırmanan keçileri.. Tarihi Fes tabakhaneleri.. Afrika’da Akdeniz esintisi Suvayr.. Deve sırtında Ait Ben Haddou.. Çölün Kapısı Ouarzazate ve Sahra Çölü kervan yolları.. Rabat’tan Meknes’e Fes’ten Kazablanka’ya gizemli Fas..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MAVİ BEYAZ TUNUS

Kartaca'dan Roma'ya Afrika (Lüks ve Geleneksel Riad Konaklaması)
Akdeniz rüzgarlarından çöl sıcaklığına, mağribi mimariden Antik Roma’ya Kuzey Afrika’nın bambaşka yüzü.. Hannibal’ın öyküsü.. Sahra’ya açılan kapı Douz.. Çöl altına inşa edilen köy Matmata.. Tatavin çöl sarayları.. Ksar Hadada’nın esrarengiz evleri.. Star Wars film mekanları.. Seyyahlardan alimlere Kayravan.. Arap mistizmi.. Akdeniz mutfağı ve Berberi yemekleri.. Çöl ortasında ki Roma El Jem.. Akdeniz incisi Susa.. Bardo’nun mozaikleri.. Mavi beyaz Sidi Bou Said.. Kartaca’dan bugüne bir Afrika mirası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN