Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Kuzey Afrika
Tailormade
Tailormade

BÜYÜK SAHRA KERVANI

Deve Sırtında Cezayir Sahrası (Gerçek Çöl Kervanı ve Tuaregler ile Bir Hafta)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA tur operatörlerinin nadiren düzenlediği ve dğnyada çok ender gerçekleştirilen Cezayir Sahrasına destansı bir serüven.. Dünyanın en büyük çölü Büyük Sahra’nın derinliklerine deve üstünde gerçek bir kervan yolculuğu.. Yer ve yön kavramlarının kaybolduğu uçsuz bucaksız boşlukta bir hafta.. Çölün mavi insanları Tuaregler.. Derin bir sessizlik ve yıldızlar altında çöl çadırlarında konaklama.. Her köşesinde ayrı bir heyecan her kum tanesinde macera dolu büyülü rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ANTİK MISIR ve NİL VADİSİ

Mısır Bilimci Perihan Sadıkoğlu Danışmanlığında Antik Mısır ve Ni Nehri
Dünyanın en eski ve en görkemli uygarlığının izleri.. Gizemli firavun mezarları ve sırlarla dolu tapınaklar.. Efsanevi Giza piramitleri.. Nübyeliler’den Kıptiler’e antik kavimler.. Nil Nehri’nde dört gece.. Luxor’dan Edfu’ya Krallar Vadisi.. At arabalarıyla Horus Tapınağı.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ SADECE MATİLDA’DA Mısır sufilerinin izinde El Moez ve akşam yemekli sema ritüeli.. Mısır’ın deniz kızı İskenderiye.. Memfis ve ilk piramit Sakkara.. Mısır bilimci Perihan Sadıkoğlu’nun danışmanlığında Antik Mısır ve Nil Nehri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GİZEMLİ FAS

Egzotik Akdeniz Mistik Afrika (Atlas Dağlarında Kasbah Konaklaması ve Gurme)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Atlas Dağları’nın tepeliklerinde Kasbah konaklaması ve Berberi evinde ağırlanma.. Fas gurmesi: Harira, Tajin, Chermoula balık ve Argan yağlı Amlou.. Marakeş’in yılan oynatıcıları ve falcılar.. Yer mavi gök mavi Şafşavan.. Soak pazarlar çivit mavisi evler.. Esrarengiz Taourirte tuz madenleri.. Afrika’da Akdeniz esintisi Suvayr.. Deve sırtında Ait Ben Haddou.. Çölün Kapısı Ouarzazate ve Sahra Çölü kervan yolları.. Rabat’tan Meknes’e Fes’ten Kazablanka’ya gizemli Fas..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MAVİ BEYAZ TUNUS

Kartaca'dan Roma'ya Afrika (Douz Çölü Safarisi ve Akdeniz/Berberi Gurmesi)
Akdeniz rüzgarlarından çöl sıcaklığına, mağribi mimariden Antik Roma’ya Kuzey Afrika’nın bambaşka yüzü.. Kartaca ve Hannibal’ın öyküsü.. Sahra’ya açılan kapı Douz.. Tatavin çöl sarayları.. Ksar Hadada’nın esrarengiz evleri.. Yıldız savaşları (Star Wars) film mekanları.. Seyyahlardan alimlere Kayravan.. Arap mistizmi.. Tunus’ta gurme: Afrika’da Akdeniz mutfağı ve Berberi yemekleri.. Çöl ortasında ki Roma: El Jem.. Akdeniz'in Afrikalı incisi Susa.. Bardo’nun mozaikleri.. Mavi beyaz Sidi Bou Said.. Kartaca’dan bugüne bir Afrika mirası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MISIR'DA ÇÖLLER ve VAHALAR

Mısır'ın Bilinmeyen Yüzü Ak Çöl ve Kara Çöl
Alışılmadık bir Mısır ve çöl kumlarının arasına gizlenmiş sıra dışı bir rota.. Çöl palmiyeleri, hurma ağaçları ve sonsuz ıssızlığın ortasında cennet sayılabilecek yeşil vahalar.. Altın Mumyalar Vadisi ve Büyük İskender’in hükümdarlığını ilan ettiği Amon tapınağı.. Kleopatra’nın güzellik havuzu ve sularında yıkandığı hamam.. Kum fırtınalarının şekillendirdiği Sahara el Beyda’da bir gece.. Abu Sherouf ve çöl bedevileri.. Ölüler Dağı Gebel Al Mawta.. Kahinler ve tapınaklar.. Mısır Sahrası’na sıra dışı bir yol hikayesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN