Yurtdışı Turlar » KARA KITA AFRİKA » Kuzey Afrika
Tailormade
Tailormade

BÜYÜK SAHRA KERVANI

Deve Sırtında Cezayir Sahrası (Gerçek Çöl Kervanı ve Tuaregler ile Bir Hafta)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA tur operatörlerinin nadiren düzenlediği ve Dünya’da çok ender gerçekleştirilen Cezayir Sahrası’na destansı bir serüven.. Dünyanın en büyük çölü Büyük Sahra’nın derinliklerine deve üstünde gerçek bir kervan yolculuğu.. Yer ve yön kavramlarının kaybolduğu uçsuz bucaksız boşlukta bir hafta.. Çölün mavi insanları Tuaregler.. Derin bir sessizlik ve yıldızlar altında çöl çadırlarında konaklama.. Her köşesinde ayrı bir heyecan her kum tanesinde macera dolu büyülü rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TÜRKİYE'NİN İLK MISIR BİLİMCİSİ "PERİHAN SADIKOĞLU" ile MISIR ve NİL VADİSİ

Antik Kavimlerden Firavunlara Adım Adım Mısır ve Nil Nehri'nde Yolculuk
Dünyanın en eski ve en görkemli uygarlığının izleri.. İbrahim’den Musa’ya eski kavimler, krallar, firavunlar.. Tanrılara adanan tapınaklar ve sırlarla dolu piramitler.. Binlerce yıllık bir gizem ve Nil Vadisi boyunca kutsal topraklar.. Kleopatra’nın büyüsü.. Nübyeliler’den Kıptiler’e antik bir mozaik.. Akdeniz’in mavisi çölün sarı sıcaklığı İskenderiye.. Mısır Mevlevileri ve dervişlerinin izinde Sufi ritüeli.. İlk başkent Memfis ve ilk piramit Sakkara.. Türkiye’nin ilk Mısır bilimcisi Perihan Sadıkoğlu’nun rehberliğinde özel bir Mısır keşfi.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

GİZEMLİ FAS

Ezgotik Akdeniz Mistik Afrika
Daracık sokaklarda kurulu soak pazarları, çivit mavisi evler, yılan oynatıcıları, seyyar satıcılar ve falcılar.. Kuzey Afrika’nın en büyülü ve en mistik kentleri.. Marakeş’ten Sahra’ya eski kervan yolları, köyler ve kasabalar.. Azrou sedir ormanları ve Vahşi Fas.. Merzouga Çölü’nde bir gece ve gün doğumu.. ‘Game of Thrones’, ‘Gladyatör’ ve ‘Cennetin Krallığı’ gibi efsane film ve dizilerin çekildiği mekanlar... Mistik medreseler ve eski harem bahçeleri.. Geleneksel döşenmiş konaklarda Fas lezzetleri.. Egzotik Akdeniz Mistik Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MAVİ BEYAZ TUNUS

Kartaca'dan Roma'ya Kuzey Afrika Mirası
Akdeniz rüzgarlarından çöl sıcaklığına, Berberi mağaralarından Antik Roma mabetlerine Kuzey Afrika’nın diğer yüzü.. Kartaca ve Hannibal’ın öyküsü.. Roma’dan sonra dünyanın en büyüğü El Jem Kolezyumu.. Seyyahlardan alimlere Kayrevan ve Arap mistizmi.. Mavi beyaz evler, tarihi kapılar ve sarnıçlar.. Osmanlı’nın Afrika mirası Zaouia Zikkak.. Kerkouane ve Pön Savaşları’nın izleri.. Cap Bon Yarımadası ve Haouaria kıyıları.. Bulla Regia mozaikleri.. Dougga’dan Maktar’a Afrika’daki Roma ve tarihi Tunus..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MISIR'DA ÇÖLLER ve BEDEVİLER

Mısır Çöl ve Vahalarına Bir Yol Hikayesi (Sahara El Beyda'da Kamp Konaklaması)
Alışılmadık bir Mısır ve çöl kumlarının arasına gizlenmiş sıra dışı bir rota.. Çöl palmiyeleri, hurma ağaçları ve sonsuz ıssızlığın ortasında cennet sayılabilecek yeşil vahalar.. Altın Mumyalar Vadisi ve Büyük İskender’in hükümdarlığını ilan ettiği Amon tapınağı.. Kleopatra’nın güzellik havuzu ve sularında yıkandığı hamam.. Kum fırtınalarının şekillendirdiği Sahara el Beyda’da bir gece.. Abu Sherouf ve çöl bedevileri.. Ölüler Dağı ve Antik Mısır mezarları.. Kahinler ve tapınaklar.. Mısır Sahrası’na sıra dışı bir yol hikayesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN