Yurtdışı Turlar » ZEUS'UN SEVDASI AVRUPA » Gurme Turları
Tailormade
Tailormade

FRANSA ŞATO GURMESİ

Lord Şatolarında Yemek ve Konaklama
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA ortaçağ Fransa şatolarında gurme yolculuğu.. Şatoların Michelin yıldızlı yemek salonlarında sofralar ve tarihi odalarında konaklama.. Kral, kraliçe ve lord mutfaklarından lezzetler.. Beaujolais şarap malikaneleri ve derebeyi yemekleri.. 3 Michelin yıldızlı efsane şef Alain Ducasse’nin elinden Bouchon deneyimi.. Rhone Alpleri eteğinde saklı Fransız kasabaları.. Uyuyan Güzel’in Şatosu Corcelles.. Hafızalardan ve damaklardan silinmeyecek bambaşka bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TOSKANA LEZZETLERİ

Toskana Vadisinde Geleneksel İtalyan Mutfağı (Av Köpekleriyle Ormanda Trüf)
Gurme dünyasının vazgeçilmezi İtalyan yemekleri ve özgün Toskana sofrasına unutulmayacak bir lezzet yolculuğu.. Özel eğitimli av köpekleri ile yaban ormanlarında dünyaca ünlü Trüf mantarı avı ve usta İtalyan şefin elinden avcı evinde Trüf menüsü.. Yerel gurme rehber ile organik peynir çiftliği, yemyeşil üzüm bağları arasında yürüyüş ve meşhur Toskana şarapları tadım turu.. Pisa Kulesi’nin efsanevi görüntüsünden Arno Nehri kıyılarına Pisa’nın eski kent sokaklarında keyifli akşam yemekleri ve adım adım Toskana..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BASK TATLARI

Kuzey İspanya Lezzetleri (Andoni Luis Aduriz Mutfağı ve Michelin Restoranlar)
Binlerce yıllık geleneklerin modern zamanla harmanlandığı özgün Kuzey İspanya mutfağı.. Atlantik okyanusundan enfes deniz mahsulleri.. Pireneler’den köy pazarlarına taşınan yerel ürünler.. Birbiriyle yarışan renkli tapas barları ve şaşırtıcı erkek yemek kulüpleri.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Bask gurmesinin efsane şefi Andoni Luis Aduriz’in mutfağından yemekler.. Michelin restoranda tarihi lezzet yolculuğu.. Asadorda et keyfi.. Antik zamanlardan günümüze dillere destan Bask tatları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

İSKOÇYA KELT GURMESİ

Gurme İskoçya (Kelt Şatosunda Yemek ve Malt Viski Tadımı)
Kelt kabilelerinden viski mahzenlerine uzanan İskoç gurmesi.. Geleneksel sofralar, mistik tarifler ve ikonik tatlar.. Kuzey Denizi’nin çevrelediği ada mutfağı.. Gayda ezgileriyle pub yemekleri.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA 12.yüzyıl Kelt şatosunda yemek keyfi.. Ortaçağ mimarisi, destansı kaleler ve gizemli manastırlar.. Efsanevi Rossyln Şapeli.. Dağlık İskoçya ve Loch Lomond.. Meşe odununda tütsülenmiş peynirler.. Meşhur Angus bifteği.. Malt viski kokularının sardığı rafine bir gastronomi hikayesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN