Yurtdışı Turlar » ORTADOĞU ve KÖRFEZ ÜLKELERİ » Ortadoğu
Tailormade

BİR İRAN MASALI

Sırlar Ülkesi Saklı Uygarlık
Kapalı kapılar ardında büyülü bir ülke.. Dünyanın en eski kentleri en büyük medeniyetleri.. Çöller, ipek yolu şehirleri, bahçeler ve vahalar.. Firdevsi, Hafız, Sadi ve Ömer Hayyam’ın izleri.. Zerdüştlerden Şiiliğe inançlar ve kadim kültürler.. Çiniler, minyatürler, hat sanatları ve ilmek ilmek hikayelerin işlendiği paha biçilmeyen İran halıları.. Masallar şehri Şiraz.. Büyüleyici bir yolculuk: Persepolis.. Gizli hazineler şehri Kaşan.. Tahran’dan İsfahan’a Pasargad’dan Yezd’e hayallerin ve gerçeğin arasında sürreal bir dünya destansı bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ÜRDÜN ve PETRA VADİSİ

Kızıl Krallığın İzinde
Yeryüzünün en otantik toprakları ve Ortadoğu’nun en kadim ruhu.. Nebatilerin kayıp kenti Petra.. Dünyanın en güzel çöllerinden Ram Vadisi.. Romalıların tüm antik kentleri arasında en iyi korunmuş şehirlerinden Ceraş.. Dünyanın en alçak gölü Ölü Deniz (Lût).. Saklı bir Bizanslı: Umm ar-Rasas.. Baharat Yolu, kervan durakları ve ünlü Çöl Kaleleri.. Lawrence of Arabia filminin çekildiği mekanlar.. Güneş açısına göre renk değiştiren kayalar.. Kayıp kentler, vahalar ve egzotik çarşılar.. Kızıl Krallık ve el değmemiş toprakları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MİSTİK İSRAİL

İlahi Yolculuk Sıra Dışı Seyahat (Celile Denizi Kıyısında Konaklama)
Üç semavi dinin en kutsal mekanlarını ağırlayan eski şehirler mistik kasabalar.. Necef çölünden Lût gölü kıyılarındaki Ein Gedi vahasına ezber bozan bir seyahat.. Haçlılardan Osmanlı’ya Akka.. Tel Aviv ve Unesco mirası Beyaz Kent.. Bahai Bahçeleri.. Yafa’dan Hayfa’ya büyülü Akdeniz kıyıları.. Kayserya antik kenti.. Celile ve Hz. İsa’nın mucizeleri.. Cennetin Krallığı: Kudüs.. Mescid-i Aksa, Kubbet-üs Sahra, Ağlama Duvarı ve İsa’nın çarmıha gerildiği Golgota Tepesi.. Nasıra’dan Betlehem’e, Zeytin dağından Masada’ya ilahi yolculuk.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

DEVR-İ LÜBNAN

Beyrut'tan Kadişa Vadisi'ne Bir Zaman Tüneli
Münzeviler vadisi Kadişa’dan Kuzey Lübnan’ın sedir ormanlarına, Beit ed-Dine Sarayı’ndan Ortadoğu’nun en güzel kentlerinden Beyrut’a bambaşka bir Lübnan.. Bcharre ve Halil Cibran’ın izleri.. Antik Fenike’nin liman kenti Biblos... Tarih öncesinden günümüze efsanevi Jeita Mağaraları.. Nargile kokularının sardığı mistik sokaklarda Feyruz ve Ümmü Gülsüm ezgileri.. Dünyanın en görkemli tapınak şehri Baalbek.. Ksara şarap bağları.. Bekaa Vadisi ve Anjar harabeleri.. Harissa Tepesi.. Devr-i Lübnan ve büyülü bir zaman tüneli..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN