Yurtdışı Turlar » ORTADOĞU ve KÖRFEZ ÜLKELERİ » Ortadoğu
Tailormade
Tailormade

SIRLI İRAN

Saklı Uygarlık (Safevi Kervansarayında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA çöl ortasındaki Safevi kervansarayında konaklama ve tarihi İpek yolu üzerinde destansı bir gece.. Marco Polo’nun rotasında yolculuklar.. Firdevsi, Hafız, Sadi ve Ömer Hayyam’ın izleri.. Perslerin öyküsü.. Dünyanın en eski kentleri ve en büyük medeniyetleri.. Safevi mutfağından divan sofralarına Fars gurmesi.. Zerdüştlerin izinde Yezd.. Cemşid’in Tahtı Persepolis.. Şairler şehri Şiraz.. İsfahan’dan Kaşan’a Pasargad’dan Tahran’a sürreal bir dünya sıra dışı bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ÜRDÜN ve PETRA VADİSİ

Kızıl Krallık (Rum Vadisi'nde Çöl Konaklaması)
Ortadoğu'nun esrarengiz toprakları ve gizemli kavimleri.. Nebatilerin kayıp kenti Petra.. Rum Vadisi ve kızılın elli tonu.. Bedevi geceleri ve yıldızlar altında çöl kampı.. Sıra dışı bir mimari Qasr al Kharana ve meşhur Çöl Kaleleri.. Dünyanın en alçak gölü Ölü Deniz (Lut Gölü).. Baharat Yolu ve kervan durakları.. Yitik kentler, vahalar ve egzotik çarşılar.. Çöl şeytanı Arabistanlı Lawrence yolu.. Güneş açısına göre renk değiştiren kayalar.. Kumlar altından çıkan antik Romalı Ceraş.. Kızıl Krallık Ürdün ve el değmemiş dünyası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

MİSTİK İSRAİL

İlahi Yolculuk (Dürzi Köyü Mağaralarında Yemek Deneyimi)
Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar.. Üç semavi dinin kutsal toprakları.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Dürzi köyü mağaralarında yemek deneyimi ve ezber bozan bir rota Ein Gedi vahası.. Haçlılardan Osmanlı’ya Akka.. Ölü Deniz’in (Lut Gölü) İsrail yakası.. Cennetin Krallığı Kudüs.. Masada Dağı’ndan Necef Çölü manzaraları.. Hz. İsa’nın doğum yeri Betlehem.. Yafa’dan Hayfa’ya mavi Akdeniz.. Gizemli Bahai Bahçeleri.. Adım adım Tel Aviv.. Sıra dışı gurme deneyimleri ve ilahi bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BÜYÜLÜ LÜBNAN

Beyrut'tan Kadişa Vadisi'ne
Münzeviler vadisi Kadişa’dan Kuzey Lübnan’ın sedir ormanlarına, Beit ed-Dine Sarayı’ndan Ortadoğu’nun en güzel kentlerinden Beyrut’a bambaşka bir Lübnan.. Halil Cibran'ın şehri Bcharre.. Antik Fenike’nin liman kenti Biblos... Tarih öncesinden günümüze efsanevi Jeita Mağaraları.. Nargile kokularının sardığı mistik sokaklarda Feyruz ve Ümmü Gülsüm ezgileri.. Dünyanın en görkemli tapınak şehri Baalbek.. Ksara şarap bağları.. Bekaa Vadisi ve Anjar harabeleri.. Harissa Tepesi.. Devr-i Lübnan ve büyülü bir zaman tüneli..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN