Yurtdışı Turlar » ZEUS'UN SEVDASI AVRUPA » Müzik ve Edebiyat Turları
Tailormade
Tailormade

MOZART PRAG YOLUNDA

Bohemya'da Bir Deha (Don Giovanni Operası ve Klasik Müzik Konseri)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Mozart’ın Prag günleri ve tüm sırlarıyla bir dehanın öyküsü.. Ünlü bestecinin ağırlandığı saraylar, köşkler ve balo salonları.. İhtişamlı yapılardan kulaklara çınlayan Mozart ezgileri.. Marionette’de “Don Giovanni” operası ve Lobkowicz Sarayı’nda klasik müzik konseri.. Mozart’ın anılarıyla dolu saklı mekanlar ve gizem dolu hikayeler.. Müzik müzelerinden manastır kütüphanelerine ilginç keşifler.. Mozart’ın Prag yolculuklarına yeniden seyahat ve notalarla Bohemya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

HEMİNGWAY'İN İSPANYASI

İç Savaş Günlerinde İspanya ve Hemingway'in Mekanları
Başından sonuna TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Hemingway’in izinde gerçek bir yaşam öyküsü ve saklı İspanya.. Ernest Hemingway’in İspanya İç Savaşı sırasında günlerini geçirdiği mekanlar.. Savaş zamanlarına tanık şehirler ve kasabalar.. Cadios Vadisi’nde Franco’nun izleri.. Sierra de Guadarrama dağları ve El Escorial.. Picasso’dan Velazquez’e, Goya’dan El Greco’ya Prado Müzesi.. Corbera D’ebre ve tarihin hüzünlü mirası.. Savaş günlerinin İspanyası ve Hemingway dilinden Çanlar Kimin İçin Çalıyor..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

VICTOR HUGO'NUN İZİNDE

Fransa'dan Lüksemburg'a Avrupa'da Romantizm
TÜRKİYE'DEN İLK DEFA modern Paris’in ardına gizlenmiş saklı bir dünya ve bir edebiyat devinin izleri.. Victor Hugo’nun Paris ve Lüksemburg yılları, yaşadığı evler ve uğrak mekanları.. Notre Dame’ın Kamburu’ndan Sefiller’e Hugo’nun Paris’teki yankıları.. İç içe geçen dar sokaklar.. Gizli semt labirentleri.. Hugo’dan Balzac’a Lüksemburg Bahçeleri.. Heykellerin dile geldiği yer: Rodin Müzesi.. Farklı bir Lüksemburg: Vianden ve tarihi şatosu.. Kanalizasyon Müzesi ve yeraltındaki Paris.. Adım adım edebiyat ve sokak sokak kültür sanat.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

VİVALDİ'NİN VENEDİK'İ

Venedik'te Dört Mevsim (Barok Köşklerde Konçerto)
Konçertonun babası kızıl rahip Vivaldi ve doğduğu şehir Venedik’te bıraktığı izler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA keşfedilecek tarihi mekanlar ve müzeler.. Venedik Oda Orkestrası canlı performansıyla barok kilisede ünlü besteciden ‘Dört Mevsim’ konçertosu ve tarihi Venedik köşkünde geleneksel kostümlerle Mozart’tan Verdi’ye opera ariyaları.. Değerli hatıralarıyla Vivaldi koleksiyonu ve sanatın mimariyle buluştuğu Venedik’in büyüleyici atmosferinde klasik müzik tutkunlarını bekleyen gerçek bir İtalya keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BOCELLİ'NİN EVİNDE

Andrea Bocelli Konseri ve Toskana (19.Yüzyıl Tarihi Köşkte Konaklama)
Toskana Vadisi’nin eşsiz manzaraları ve dünyaca ünlü tenor Andrea Bocelli’yi doğup büyüdüğü topraklarda izlemenin keyfi.. Her yıl kapılarını sadece Bocelli için bir kez açan Sessizlik Tiyatrosu’nun büyülü atmosferi.. Floransa ve Rönesans’ın en heyecan verici yapıtları.. Yemyeşil ormanlar içerisinde kıvrılarak uzayan yollar, dağ kasabaları, selvi ağaçları, üzüm bağları ve ortaçağ kentleri.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA İtalya’da sıra dışı bir rota: Moraların Sarayı Rocchetta Mattei.. Bocelli ile müzik ve Toskana..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

CHOPIN ve ROMANTİK POLONYA

Chopin'in İzinde Polonya (Sanat Galerisinde Chopin Piyano Konseri)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Chopin’in yaşamını müzik tutkunlarıyla buluşturan bir Polonya serüveni.. Tarih kokan Varşova sokakları.. Chopin’in gençlik yılları ve Batı Polonya.. Kendine özgü mimariler, av köşkleri, şirin kasabalar ve eski kent meydanları.. Sanat galerisinde Chopin piyano konseri.. Wroclaw’ın cüceleri.. Krakow ve Eski Polonya.. Piyanist filminin meşhur mekanları.. Avrupa’nın en eski restoranında akşam yemeği ve Chopin’in sofrası.. Varşova Chopin Festivali ve Romantik Polonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BACH'IN ORGLARI

Barok Almanyası (Özel İzinle Tarihi Şatoda Bach Orgu Deneyimi)
Bach zamanının köy ve kasabaları.. Kilise koroları, Büyük ustanın Barok orgları, asırlık kahveler, ihtişamlı yapılar, sanat müzeleri, butik pasajlar, saray orkestraları ve müzik kokulu kentler.. Geçmişten günümüze Bach’ın izlerini taşıyan mekanlar ve hala sokaklarında onun ezgilerinin çınladığı Leipzig şehri.. Bach’ın kentinde unutulmayacak klasik müzik konseri.. Eisenach’da küçük Johann'ın hatıraları.. Müzikle dolu bir hayat ve tanrıya adanmış bir sanatın izinde soluk kesen bir Bach yolculuğu ve Leipzig Bach Festivali..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MAHLER'İN KÖYLERİ

Doğaya Adanmış Notalı Rota
Alp dağlarıyla çevrili Avusturya köyleri.. Yalçın tepelerde yükselen dağ kasabaları ve sürü çanlarının sesleri.. Çam ormanlarının kuşattığı göller.. TÜRKİYE'DEN İLK DEFA doğanın bestecisi Gustav Mahler’in izleri ve mekanları.. Senfonik kent Viyana.. Salzburg ve müzik kokan sokakları.. Masalsı kasaba Hallstatt ve Salzkammergut yöresi.. Viyana Devlet Operası’nın özel bölümleri ve Schönbrunn  Sarayı’nda klasik müzik konseri.. Müzik müzesinde ilginç deneyimler.. Mahler’in izinde doğaya adanmış notalar ve rotalar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VERONA OPERA FESTİVALİ

Antik Verona Arenasında Opera ve Romantik Venedik
Romeo ve Juliet’in romantik şehri Verona ve tarihi amfi tiyatrosunda dünyaca ünlü bir açık hava festivali.. Giuseppe Verdi’in “Aida” operasını tarihi Roma arenasında izlemenin heyecanı.. Vivaldi’nin izinde Venedik ve Barok dönem bestecisinin ortaçağdan kalma en özel koleksiyonlarına ev sahipliği yapan müzik müzesi.. Beş yüzyıllık dönemde inşa edilen görkemli mimariler ve dar kanallarda gondol keyfi.. UNESCO mirası tarihi yapılar, meydanlar ve yaz boyu sürecek bir kültür, sanat ve müzik şöleni..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BONN BEETHOVEN FESTİVALİ

Ren Kenarında Beethoven Ezgileri ve Romantizm
Avrupa’nın en seçkin müzik etkinliklerinden Beethoven Festivali ve Almanya’nın en eski şehirlerinden Bonn.. Küçük Ludwig’in doğup büyüdüğü mekanlar.. Avrupa’nın en romantik kasabalarına ev sahipliği yapan Ren Nehri kıyıları.. Ormanlar içerisinde yükselen şatolar, ortaçağ mimarisi, üzüm bağları ve yemyeşil vadiler.. Balzac'ın Kırmızı Hanı: Andernach.. Eltz Şatosu ve Cochem Kalesi.. Kraliçe Victoria'nın deyimiyle "Ren Kenarında Ihlamur Ağaçlarının Gölgesinde Romantizm" ve Beethoven ezgileri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

LA SCALA'DA OPERA ve BALE

Milano ve La Scala'da Sanat Şöleni
Dünyanın en tanınan ve en prestijli sahnelerinden La Scala’da Verdi’den opera ve Çaykovski’nin ünlü Kuğu Gölü Balesi.. Romeo ve Juliet’in öyküsünü La Scala’da izlemenin keyfi.. Kamelyalı Kadın romanından Verdi’nin notalarına taşıdığı meşhur La Traviata operası.. Şık İtalyan: Milano.. Kuzey İtalya’nın kalbi müzikle atan şehri Cremona.. Barok besteci Monteverdi’nin izleri.. Violin Müzesi ve meşhur Stradivari kemanlarının öyküsü.. Milan düklerinin mabedi Sforza Şatosu.. Milano ve La Scala’da bir sanat dokuması..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN