Yurtdışı Turlar » ZEUS'UN SEVDASI AVRUPA » Kültür ve Tarih Turları
Tailormade
Tailormade

İTALYA DAĞ KÖYLERİ (TARİHİ MANASTIR ve DÜK SARAYINDA KONAKLAMA)

İtalya'nın Tepelere Dağılı Keşfedilmemiş Köyleri
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA İtalya’nın keşfedilmemiş dağ köyleri ve eşi benzeri olmayan iki sıra dışı deneyim: tarihi manastır ve gerçek bir dük sarayında konaklama.. Taş evler, çan kuleleri, su kuyuları ve kemerli geçitler.. Orman kokularının sardığı daracık sokaklar.. Şarap ve peynir satan eski gurme dükkanları.. Ünlü filmlere set olan efsane mekanlar.. Her adımı farklı sürprizlere açılan şirin merdivenler.. Rustik ve romantik kasabalar.. Bugüne kadar yapılmış tüm İtalya gezilerinden farklı bambaşka bir deneyim rafine bir İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GOTLAND

Saklı İsveç Egzotik Baltık
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Baltık’ın en büyük adası Gotland ve İsveç’in saklı kantonu.. Uçsuz bucaksız mistik kaya oluşumları.. Vikingler’in izleri ve Antik İskandinavya.. Yüzyıllardır süre gelen gelenekler.. 18.yüzyıl konağında ada mutfağından lezzetler.. Ortaçağ bira imalathaneleri.. UNESCO mirası tarihi yerleşkeler ve estetik Gotik mimari.. Geleneksel kır hayatı.. Balıkçı köyleri ve el değmemiş kıyı kasabaları.. Karayla denizin geçmiş ile geleceğin huzurlu uyumu.. Gotlar’ın ana yurduna unutulmayacak bir serüven..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BENELUX ve BALONLA AMSTERDAM

Geçmişten Günümüze Üç Ülke Tek Seyahatname..
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Amsterdam semalarına balon ile yolculuk.. Lale tarlalarından şatolara Hollanda’yı gökyüzünden seyir ve meşhur yel değirmenleri üzerinde gün batımı.. Kanallar boyu sıralanmış tarihi evler.. Sanat dolu sokaklar ve antika dükkanları.. Bitmek bilmeyen renkli gece hayatı.. Dingin Meuse vadisi ve Dinant.. Dünya dışı bir güzellik Giethoorn Köyü.. Üç kuleli şehir Gent.. Ortaçağ şaheseri Brugge.. Bira ve çikolata.. Özel rotasıyla Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’u bir araya getiren tarihi üçgen Benelux.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

İSVİÇRE ALPLERİ ve ALSACE ŞARAP YOLU

Alp Treni ile Kasabalara Yolculuk ve Dağ Evlerinde Konaklama
SADECE MATİLDA’da İsviçre Alplerine gerçek bir yolculuk ve Alp köylerinin ahşap dağ evlerinde konaklama.. Ve yine sıra dışı bir rota: Alp Treni ile Dünyanın en güzel tren yolculuğu ve Alp zirvelerinde doğa yürüyüşleri.. Birçok gezginin hayalini kurduğu masalsı tabiata nefes kesen bir serüven.. Yemyeşil çayırlar, Milka inekleri, uğuldayarak akan dereler ve kartpostallık patika yollar.. İsviçre Alplerini Alsas’ın ünlü bağ rotası ile birleştiren efsane bir gezi.. Şarap Yolu’nun efsane kasabaları ve Heidi’nin izinde bir Alp Klasiği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KÜÇÜK DÜNYA İZLANDA

Ateş ve Buz Ülkesi (İzlanda Atlarıyla Vadiler ve Fiyortlarda Kuzey Işıkları Avı)
Dumanı tüten volkanlar.. Yüzen buz dağları.. Yeraltından fışkıran kaynar sular.. Buharlarla süslü sıcak su havuzları.. SADECE MATİLDA’da Viking mirası İzlanda atlarıyla volkanik vadilerde yolculuk.. Lüks yat ile fiyortlarda Kuzey Işıkları avı.. Reynisfjara’nın kara kumlarında adımlar.. Altın Şelale Gulfoss.. Avrupa’nın en büyük buzulu Jökulsarlon’da tekne macerası.. Mavi Lagün.. Antik Cermen kültürü.. İki kıta ortasında Thingvellir.. İlk meclis Althing.. Bu dünyaya ait olmayan vahşi ada İzlanda..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ORTAÇAĞ FRANSA'SI

Paris'ten Normandiya ve Bretonya'ya (Şatoda Şatobiryan Keyfi)
Surlar ardında kalmış karanlık bir tarih.. Şatolar ve kaleler.. Romanesk sanatın doğuşu.. Gotik katedraller, eski pazar meydanları, hanlar ve manastırlar.. Derebeylik yaşamı ve Engizisyon mahkemelerinin izleri.. Gerçeküstü bir keşif: Mont Saint Michel.. Chateaubriand’nin şatosu Combourg ve şatoda şatobiryan yemeği.. Normandiya kıyıları ve II.Dünya savaşının izleri.. Surlar ardında Dinan.. Ortaçağ gurmesi Honfleur.. Monet ve Rouen.. Paris’ten başlayıp Normandiya ve Bretonya’ya uzanan Ortaçağ Fransa'sı.. 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

ANTİK HELENİSTAN

Büyük İskender'in Düşleri ve Makedon Krallığı
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Antik Makedon krallığının ve efsane imparator Büyük İskender’in izinde soluk kesen bir tarih, kültür ve arkeoloji keşfi.. Helen Medeniyetinin izleri.. Krallar ve kraliçelerin öyküleri.. Antik kentler, gizemli mezarlar, mozaikler, tapınaklar ve ritüeller.. Çözülemeyen tarihi bilmece: Büyük İskender’in Mezarı ve Amfipolis’in sırları.. Zeus’un kutsal mabedi Dion.. İlk başkent Pella’dan Küçük Roma Philippi’ye Makedon krallığının antik kentleri ve Büyük İskender’in düşleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

LAPONYA

Kuzey Işıkları Altında Masal Ülkesi (Kutup Ekspresi ve En Kapsamlı Safariler İle)
Kuzey Finlandiya’nın karla kaplı tabiatı ve Arktik yaşam.. Husky kızakları ile kutup macerası.. Gökyüzünün büyüleyici resitali kuzey ışıkları ve Ren geyiği safarisi.. SADECE MATİLDA'da saklı bir orman orman gölünün buzlu sularında özel kıyafetlerle geceleyin yüzme ve kutup ışıklarını seyir.. Fin usulü odun ateşinde somon.. Şamanik inançlar ve Eskimo halkları.. Çam ormanları arasında kar motoru sürüşü.. Santa Claus ve Noel Baba’nın öyküsü.. Kışı ve yeni yılı Laponya’da geçirmenin unutulmayacak keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ADIM ADIM SİCİLYA

Katanya'dan Palermo'ya En Baba İtalya
Yüksek tepe yamaçlarına kurulmuş ortaçağ kasabaları.. Zamanın durduğu kentler ve tablo güzelliğinde doğa manzaraları.. Barok mimari, saklı bir tarih ve samimi Akdeniz sıcaklığı.. İtalyan mafyasının öyküsü ve dünyaca ünlü “Baba” filminin çekildiği mekanlarıyla Savoca.. Küllerinden doğan kent Katanya.. Mistik adalı Palermo.. Arşimet’in şehri Siraküza.. Etna Yanardağı ve Vahşi Sicilya.. Cefalu’nun renkleri.. Goethe’den Sophia Loren’e en güzide Sicilyalı Taormina.. Muhteşem lezzetleri, kültür ve gelenekleriyle en baba İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TRANSİLVANYA

Gizemli Romanya (Drakula'nın Sofrasından Ortaçağ Gecesi ile)
Kazıklı Voyvoda toprakları.. Drakula efsanesi ve Bran Şatosu’nun sırları.. Kont Vlad’ın sofrasından günümüze ortaçağ yemekleri.. Karpatların sisli tepeleri.. En eski Rumen kültürü.. Batıl inançlar.. Yemyeşil bir tabiat ve toprak yollarda at arabalı köylüler.. Zamanın durduğu şehir: Braşov.. Bir Rönesans mabedi Peleş Kalesi.. Fagaraş ve Antik Transilvanya.. Sighişoara’da Ortaçağ’a yolculuk.. Estetik Romanyalı Sibiu.. UNESCO mirası mimariler ve kentler.. Başkent Bükreş ve Çavuşesku’nun izleri.. Baştan başa gizemli Romanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

PROVENCE ve FRANSIZ RİVİERASI (PROVENCE ŞATOLARINDA KONAKLAMA)

Lavanta Kokulu Güney Fransa
Güney Fransa’nın lavanta kokulu köyleri ve efsane liman kentleriyle Fransız Rivierası.. Arnavut kaldırımlı sokaklar, Akdeniz güneşi ve pastel renkli evler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA VE SADECE MATİLDA’da Provence tepeliklerinde 17.yüzyıldan kalma şatoda konaklama.. Dağ eteklerine sığınmış hilal şekli koylar, zeytin ağaçları ve çam ormanları.. Nostradamus’un izinde Saint Remy.. Van Gogh’un başak tarlaları, Cezanne’nin limon bahçeleri.. Mor kasabalı Fransız Provence ve yeryüzü cenneti Cote Dazur..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BOHEMYA ve LEHİSTAN

Çekya'dan Polonya'ya Başka Bir Orta Avrupa
Çek ve Leh medeniyetlerinin tarihi öyküsü.. Krallar ve hanedanlar.. Kale ve köşkleriyle taş mimarinin en güzel örnekleri.. ÖZEL İZİNLE SADECE MATİLDA'da Karlstejn şatosunun saklı odaları, gizli koridorları ve kutsal mekanları.. Hluboka ve Ortaçağ romantizmi.. Kutna Hora ve Sedlec İskelet Kilisesi.. Masal şehir Cesky Krumlow.. Wroclaw ve tarihi Lehistan.. Nazilerin hüzün mirası Auschwitz Toplama Kampı.. Krakow’da Rönesans.. Yeraltında bir mabet: Wieliczka Tuz Madenleri.. Chopin, Goethe, Freud ve Kafka’nın izleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ENDÜLÜS ve TABERNAS ÇÖLÜ (ARAP SARAYINDA KONAKLAMA)

Halifelerden Krallara Mağribi İspanya
Emeviler’den Kastilya Krallığı’na İspanya’da Endülüs toprakları.. Batı ve doğu sentezi yapıların en güzel örnekleri.. Akdeniz mozaiği kasabalar ve tarihi kentler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA mudejar mimarisi 16.yy Arap sarayında iki gece ve Avrupa’nın tek gerçek çölü Tabernas ile en meşhur Western stüdyoları.. Endülüs’ün vahşi güzeli Ronda.. Sevilla’da flamenko Granada’da çingene geceleri.. Şövalyeler şehri Toledo.. Elhamra Sarayı ve Yüce Cennet Bahçesi.. Halifelerden krallara Endülüs ve İspanya’nın diğer yüzü..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

İSKOÇYA & İRLANDA (KELT KALESİNDE KONAKLAMA)

Britanya'da İki Cesur Yürek
Gaydası, viskisi ve eteğiyle kendine has İskoçya ve kızıl saçlı şiveli İrlanda.. Özgür ruhlarıyla Britanya’nın iki cesur yüreği.. Fantastik mimariler ve nefes kesen bir doğa.. İrlanda’da yeşilin elli tonu.. Malikaneler, şatolar ve manastırlar.. Rengarenk publar ve bitmek bilmeyen gece eğlenceleri.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA gerçek bir Kelt kalesinde konaklama.. Carrick-a-Rede Halat Köprüsü’nde adımlar.. Dingle Yarımadası ve Kuzey Atlantik kıyıları.. Bugüne kadar ki en sıra dışı İskoçya-İrlanda rotası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TATLI ŞÖVALYE MALTA

Akdeniz'in Huzurlu Adası (Müzede Yemek ve Sıra Dışı Gurmeler ile)
Surlarla çevrili şehirler, barok kasabalar ve rengarenk balıkçı limanları.. Şövalyelerin öyküsü ve gizemli tarikat yapıları.. Ünlü ‘Game of Thrones’ dizisinin çekildiği en mistik mekanlar.. Eski Başkent Mdina Sessiz Şehir Rabat.. Mimari ve sanat hazineleriyle Valletta.. Büyük Liman ve Malta Gondolları.. UNESCO Mirası tapınaklar ve kale kentler.. Homeros’un efsane adası Kalipso’nun izinde Gozo.. Saraylar ve eski dünya dükkanları.. Her biri kendi karakterini çizen kent ve kasabalarıyla Akdeniz’in dingin cenneti Malta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

SARDİNYA & KORSİKA

Biraz İtalya Biraz Fransa
Zümrüt yeşili sular, turkuaz koylar ve Akdeniz’in en güzel manzaraları ile Sardinya’dan Fransa’nın asi güzeli Korsika’ya birbirine komşu iki ada iki ayrı ülke.. Bakir bir doğa, büyüleyici sahiller, sempatik ada halkı, dağ kasabaları ve liman kentleri.. Napolyon’un şehri Ajaccio.. Akdeniz’in egzotik güzeli Cagliari.. İtalya’da İspanyol esintisi Alghero.. Barumini’de arkeolojik keşifler.. Esrarengiz Porto Flavia tarihi maden ocakları.. Orgosolo ve ölümsüzleşen sokak sanatı.. Kızıl Kasaba Piena ve Bosa’nın renkleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

NORVEÇ FİYORTLARI

Doğaya Adanmış Rota (Bugüne Kadar Ki En Kapsamlı Fiyort Gezisi)
SADECE MATİLDA’DA zodyak botlar ile en saklı kuytulara nefes kesen yolculuk ve bize özel bir yalnızlıkta büyüleyici doğanın keyfi.. Heybetli dağlar, sarp kayalıklar, adalar, koylar ve derin vadiler boyunca uzanan İskandinav coğrafyasında bambaşka bir keşif macerası.. Rengarenk Hansa evleri, ahşap yapıları, balıkçı köyleri ve kıyı kasabalarıyla Kuzey mimarisinin en güzel örnekleri ve Arktik yaşam.. Fram Müzesi ve Norveçli kaşiflerin mistik izleri.. Her köşesi ayrı bir heyecanla dolu bugüne kadar ki en geniş kapsamlı fiyort gezisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

DALMAÇYA

Efsanevi Adriyatik Kıyıları
Adriyatik’in göz kamaştıran doğal güzelliği ve tarihi ambiyansı.. Dillere destan adaları, ıssız koyları, kasabaları ve sahilleri ile denizin maviliklere kucak açtığı Dalmaçya kıyıları.. Ortaçağ kentleri, Antik Roma yapıları, Barok mimari, mermer sokaklar ve heykeller.. Venedik Dükalığı’nın zarif izleri.. Marco Polo’nun adası Korcula.. Beyaz Kent Sibenik.. Avrupa’nın Çin Seddi Ston.. Romantik Dalmaçyalı Zadar.. Yaşayan tarih Split ve gerçek üstü bir ada kale Dubrovnik.. Tüm Dalmaçya boyunca rengarenk bir Akdeniz mozaiği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

PORTEKİZ (KEŞİFLER ÇAĞINDAN KALMA MANASTIRDA KONAKLAMA)

Atlas Kıyılarının Kaşifler Ülkesi
Kaşifler ülkesi Portekiz’e yolculuk ve TÜRKİYE’DEN İLK KEZ SADECE MATİLDA’da kralları, kraliçeleri ve ünlü kaşif Vasco da Gama’yı da ağırlamış keşifler çağından kalma manastırda konaklama.. Renkli sokakları saran sıcak Akdeniz esintileri.. Sarı tramvaylar, bohem semtler ve Fado müziği.. Evora ve karamel renkli evleri.. Setubal’ın mantar meşeleri.. Avrupa’nın sonu Roca Burnu ve Atlas’ın köpürdüğü kıyılar.. Çılgın mimarların düşler diyarı Sintra.. Fatima Mucizesinin öyküsü... Lizbon’dan Porto’ya mistik İberya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

İNGİLTERE & GALLER (DOKUZ YÜZ YILLIK LORD KALESİNDE KONAKLAMA)

Güneş Batmayan Ülke
Big Ben’in çan sesleriyle Londra sokaklarında adımlar.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da dokuz yüz yıllık gerçek bir lord kalesinde konaklama.. Kubbeli mabet Aziz Paul Katedrali ve kraliçenin izinde Windsor Sarayı.. Sıra dışı bir rota: Canterbury’nin dokumacı evleri ve 17.yüzyıldan kalma İngiliz pubında keyifli anılar.. Shakespeare’nin kasabası Stratford Upon Avon.. Kırmızı ejderha Galler ve Cardiff.. Antik Roma’nın mistik hamamı Bath.. Stonehenge’in sırları.. Köşe bucak güneş batmayan ülke..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MİTOLOJİK YUNANİSTAN (TARİHİ TAVERNADA MİTOLOJİK ARP DİNLETİSİ)

Antik Yunan'ın Öyküsü
Zeus, Herkül, Afrodit ve Olimpos tahtının nice efsane tanrı ve tanrıçası.. Kutsal tapınaklar, kahinler, krallar ve kahramanlar.. Mitlerin mimariye dönüştüğü antik Yunan’ın öyküsü.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA yüz yirmi beş yıllık tarihi tavernada SADECE MATİLDA GEZGİNLERİNE ÖZEL yemekli mitolojik arp dinletisi.. Sıra dışı bir keşif: Venedik tacirlerinin şarap pazarı Monemvasia kaya şehri.. Sparta ve 300 Spartalı’nın hikayesi.. Rion Antirion üzerinde Korint mavilikleri.. Başkent Atina’dan Mora yarımadasına destansı macera..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

SLAVYA (12 SAAT TUNA DELTASI MATİLDA ÖZEL SAFARİSİ)

Bambaşka Bir Doğu Avrupa
Dobruca’nın eski liman şehirleri.. Tuna Nehri ve Karadeniz arasında Osmanlı-Ceneviz eserleri.. 12 saat boyunca özel açık botlarla Tuna Deltası’nı keşif ve subtropikal ormanlarda yürüyüş.. Safari araçları ve traktörler ile Slav köylerine yolculuk ve yerel mutfaktan otantik lezzetler.. Oğuz kökenli Selçuk Türkleri Gagavuzlarla buluşma.. Odessa sahilleri, Lviv şatoları ve Kiev’de Sovyet izleri.. Köstence ve Slav çingeneleri.. Moldova şarap yolu ve dünyanın en büyük mahzeni Mileştii Mici.. Sürprizlerle dolu Doğu Avrupa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

SAKLI ARNAVUTLUK

Kartallar Ülkesine Yolculuk
Zamanın durduğu şehirler ve sırlı bir tarih.. Eski mahalleler ve kendi adıyla Arnavut kaldırımı sokaklar.. Kaleler ve Osmanlı mirası bey konakları.. Bin pencereli beyaz şehir Berat.. Yeryüzü cenneti Ksamil.. Köprü altında Benja kaplıcaları.. SADECE MATİLDA’da ÖZEL İZİNLE komünist rejimin gizemli sığınakları ve demir perdenin öyküsü.. Geleneksel mekanda Arnavut ciğeri.. Syrie Kalter efsanesi.. İskender Bey kasabası Ergiri.. Tarihi başkent Tiran.. Butrint harabeleri.. Şaşırtıcı güzelliğiyle Avrupa’nın saklı cevheri Arnavutluk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BALKANLAR ve RUMELİ TEKKELERİ

Avrupa'da Osmanlı Mirası (Osmanlı Motifleriyle Konaklama ve Av Yemekleri)
Sınır dışında Osmanlı-Türk mimarisi ve mistik tekkeler.. SADECE MATİLDA’DA gerçek bir Rumeli av sofrası ve sultan seferlerini andıran özel bir deneyim.. Lukomir ve göçebe Boşnaklarla buluşma.. İpek şehir Veles.. Eskimeyen Balkanlı Mostar.. Vardar ovası ve Üsküp.. Dillere destan Balkan yemekleri: Bosna’da kuzu çevirme ve Elbasan’da Arnavut ciğeri.. İskender Bey Kalesi Kruja.. Atatürk’ün izinde Manastır.. Adriyatik kıyısında Kotor.. Ohrid’in mavilikleri.. Avrupa’da tarihi mirasımız ve Osmanlı motifleriyle konaklama..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN