Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Güney Asya ve Uzakdoğu
Tailormade
Tailormade

SAKLI KORE

Sakin Sabahlar Ülkesi (Budist Manastırında Bilgelerle Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Budist tapınağında konaklama ve bilge rahiplerle iki gün.. Göknar ormanları arasında inziva manastır hayatı.. Seremonik yemekler ve mistik bir felsefe.. Üç Mücevher mabetleri.. Gaya vadisi eteklerinde Haeinsa ve Budist kutsal yazıtları Kore Tripataka.. Namdaemun pazarında gurme lezzetler.. UNESCO mirası Bulguksa ve Seokguram Mağarası.. Mai Dağı taş pagodaları ve Tapsa tapınağı.. Kuzey Kore’nin gizemli sınırı: Geri Dönmeyenler Köprüsü.. Sakin sabahlar ülkesi Kore..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GİZEMLİ ÇİN

Geçmişten Günümüze Çin (Geleneksel Kang Konaklaması ve Çin Gurmesi)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Çin’in son imparatorluk ailesinin avlulu kang odalarında konaklama ve antik mobilyalı ısıtılabilir tuğla yataklarda kendimizi Çin hanedanlığında hissedeceğimiz bir deneyim.. Zamanın durduğu kent Pingyao.. Kuzey Dağı’na yolculuk ve Hengshan Manastırı.. Esrarengiz Yungang mağaraları.. Çin gurmesi.. Ölümsüz taş ordu Terracota Heykelleri.. Su kasabaları, hutong mahalleler, çay seremonileri ve masal bahçeler.. Taoizm ve Konfüçyüsçülük.. Çin Seddi’nden Şangay’a gizemli Çin..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TİBET'TE YEDİ GÜN

Tanrılar Ülkesi Tibet ve Nepal (Everest Ana Kampında Bir Gece)
Budist rahipler, dua çarkları, dini törenler ve gizemli adak bayrakları.. Dünyanın en yüksek tapınakları ve en eski manastırları.. Kırmızı elbiseli keşişler.. Altın kaplı çatılar ve dev ayin salonları.. Güneş Şehri Lhasa.. Dalay Lama’nın izinde Potala Sarayı.. Tibet yörüklerinin kutsal mabedi Jokhang.. Asya’da yaşayan ortaçağ şehir krallığı Shigatse.. Dünyanın çatısı Everest’te gün batımı ve gün doğumu.. Yaşayan tanrıça Kumari.. Yak etinden tereyağı çayına Himalaya gurmesi.. Tanrılar ülkesi Tibet ve zamanın durduğu Nepal..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TAYLAND KRALLIĞI

Eski Siyam Şehirleri ve Hindiçin Kabileleri
İlginç gelenekleri ve ihtişamlı mimarisiyle adım adım Tayland krallığı.. Karen köyü ve uzun boyunlu kadınlarla buluşma.. Safran sarılı rahipler, Tay, Kmer, Budist ve Hindu simgeleri.. Ahşap oyma tapınaklar ve heykeller.. Bir zamanların erişilmez diyarı Kuzey Tayland.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bakir Koh Chang Adası ve bambu kayıklarla mangrov ormanlarında ateş böcekleri dansı.. Tayland’ın tek Michelin Yıldızı sokak restoranından yarım asırlık çorbacıya gurme lezzetler.. Antik Siyam ve Hindiçin kabileleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GELENEKSEL JAPONYA

Eskiyle Yeninin Arasında (Samuray Tapınağında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA samuray tapınağında konaklama.. Efsanelerle dolu saklı vadinin eski sogun evlerinde gecelemenin keyfi.. Yine İLK KEZ en doğudan en batıya Fuji Dağı.. Tüyler ürperten intihar ormanı Aokigahara’da yürüyüş.. Sıra dışı bir gurme: Sumolarla yemek.. Gion ve kimonolu geyşaların takunya sesleri.. Hiroşima’ya yolculuk.. Bambu ağaçları ve kaplıcalar.. Gizemli Şinto tapınakları.. Hızlı kurşun trenle baş döndüren seyahatler.. Eskiyle yeninin arasında geleneksel Japonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MİSTİK HİNDİSTAN

Asya'nın Renkleri (Mihrace Sarayında Konaklama ve Aşram'da Yemek ile Dua)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Büyük Hint Çölü vahasının mihrace sarayında konaklama ve tarihi surlarında gurme keyfi.. YİNE İLK DEFA aşram dergahlarında dua, yemek ve felsefe.. Bilinmeyen Racastan Ajmer.. Mavi şehir Jodhpur.. Tac Mahal’in sırları.. Fil sırtında Amber Kalesi.. Varanasi ve tütsü kokulu Ganj Nehri.. Tapınaklar kenti Puşkar ve gatlardan süzülen ilahiler.. Mehrangarh ve Taragarh’a yolculuk.. Hindu, Budist ve Sihler.. Ölü yakma ayinleri.. Asya’nın renkleri ve mistik Hindistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BALİ ve CAVA

Antik Cennet Endonezya
Banyan ağaçları, kutsal mabetler, binlerce ada ve doğunun mistik havası.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Banyumala şelaleleri ve zümrüt havuzu.. Su Tapınağı’nda arınma ayini.. Ramayana’nın izinde Parambanan ve dünyanın en büyük Budist yapısı Borobudur.. Ahşap kanolarla Ulun Danu Bratan.... Ubud ve Ye, Dua Et, Sev film mekanları.. Aktif yanardağ Batur.. Gün batımında Tanah Lot.. Göğe asılı Uluwatu.. Tegalalang pirinç taraçaları.. Padang Padang sahili.. Cava’dan Bali’ye egzotik Endonezya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BİLİNMEYEN TAYVAN

Gözden Uzak Asya (Tarihi Alishan Ekspresi ile Kutsal Orman)
Baştan sona TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bilinmeyen Tayvan.. Tarihi Alishan Ekspresiyle Kutsal Orman.. Hinoki ağaçları ve bambu patikaları..  Shifen ve gökyüzü feneri festivali.. Saklı tapınaklar, maden kasabaları ve geleneksel ada yaşamı.. Atayal, Thao ve Tsou kabileleri.. Gökle yerin buluştuğu su cenneti Güneş Ay Gölü.. Rengarenk sokak pazarlarından dağ köylerine gurme keşifler.. Taroko Boğazı ve Kırlangıç Mağarası.. Yehliu Burnu.. Pasifik’in ortasında Güzel Ada gözden uzak Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VİETNAM & KAMBOÇYA

Mistik İkili
Caddelere akan motosikletler, hasır şapkalı yerliler ve huzur ile neşenin arasında ilginç bir macera.. Ünlü gurme Anthony Bourdain’i ağırlayan mekanda yemek keyfi.. Dünyanın en büyük tapınak şehri Angkor’a yolculuk.. Sarmaşıklara gizlenmiş mabetler.. Kimmerler’in esrarengiz tarihi.. Ha Long Koyu’nda romantizm.. Cu Chi Tünelleri ve Vietnam savaşının izleri.. Hanoi’yi kucaklayan Kızıl Nehir ve örneği olmayan tarihi Hanoi tren caddesi.. Yüzen evler ve balıkçı köyleri.. Ölmeden önce görülmesi gereken liste başı iki yer iki ülke..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

FİLİPİNLER, HONG KONG ve MACAO

Adalar Ülkesinden İnci Nehri Ülkelerine
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Filipin adalarını İnci Nehri ülkeleriyle buluşturan tropik bir macera.. Özel planör uçaklarla kuş bakışı Çikolata Tepeleri.. Kanolarla Yeraltı Nehri koyları ve gizemli mağaralar.. Bohol’da Filipin Tarsier’i safarisi.. Balayı tadında Boracay.. Palawan ve El Nido’nun el değmemiş lagünleri.. Pasifik sularında tekne barbekü.. Macellan’ın izinde Mactan kıyıları ve Cebu.. Hong Kong’un neon ışıkları.. Çin’in diğer yüzü Macao.. Zümrüt renkli sulardan mistik şehirlere başka bir Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KATMANDU VADİSİ

Keşifler Diyarı Nepal (Himalaya Manastırında Rahiplerle Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Himalaya tepeliklerinde manastır konaklaması ve Budist keşişlerle münzevi yaşam.. Hattiban Ormanları ve Rahipler Patikası.. Karlı dağ manzaraları, güler yüzlü insanlar ve tozlu Katmandu yolları.. Esrarengiz Sadu dervişleriyle buluşma.. Mistik başkent Bhaktapur.. Nagarkot vadilerini keşif.. Yaşayan Tanrıça Kumari’nin evi.. 60’lı yılların Hippi semti Thamel.. Güzellikler şehri Patan.. Renkli sokak pazarları.. Kutsal tapınakları ve tezat yaşamıyla keşifler diyarı Nepal..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BÜYÜK SEYLAN YOLCULUĞU

Baştan Başa Sri Lanka (Kandalama Vadisinde Ayurveda ve Kolonyal Villa Konaklaması)
Sandal ağaçları, tarçın kokulu kumsallar ve dünyaca ünlü çay bahçeleri.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Kandalama vadisinde ayurveda.. Antik başkent Anuradhapura.. Budist tapınakları ve Buda’nın dişi.. Kral Kandyan’ın rüya bahçeleri.. Kaudalla safarisi ve vahşi yaşam.. Seylan filleri.. Kubbeli mabet Ruwanwelisaya.. Aslan Kaya Sigiriya.. Kayıp cennet Ramboda şelalesi.. Mistik keşişlerin izinde Dambulla Mağara Manastırı.. Okyanus esintili Hint mutfağı.. Asya’nın gözyaşı adası Sri Lanka..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

SUMATRA & MALEZYA & SİNGAPUR

Egzotik Asya
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Endonezya’nın en büyük adası Sumatra ve yağmur ormanlarında Sumatra kaplanı safarisi.. Kahve kokulu dağ köyleri ve anaerkil gelenekler.. Kerinci Seblat ve boynuzlu kuzgunların doğa orkestrası.. Malay tapirleri ve Siyamanglar.. Gerçek bir yeryüzü cenneti Kaco gölü.. Malezya’nın renkli pazarları.. Adım adım Kuala Lumpur.. Singapur ve Buda’nın Dişi Tapınağı.. Otantik sokaklar, güler yüzlü insanlar, kolonyal mimari ve el değmemiş doğasıyla egzotik Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN