Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Güney Asya ve Uzakdoğu
Tailormade
Tailormade

JAPON ALPLERİ ve KAR MAYMUNLARI SAFARİSİ (Ryokan Evde Konaklama)

Avrupa dışında Alp Macerası Bambaşka bir Japonya Rotası
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA sıra dışı bir Japonya nefes kesen bir rota.. Alpler’in Avrupa dışındaki büyülü vahşi doğası ve karla örtülü sıcak kaplıcalarda Japonya Kar Maymunları Safarisi.. Tipik Ryokan evinde konaklama ve Kaiseki yemeği.. Shirakawa-Go Tarihi Köyü ve Japonya kır yaşamı.. Japon şef rehberliğinde suşi yapımı.. Tarihi Geyşa semti Gion.. Kenrokuen Cennet Bahçesi.. Uji’de çay seremonisi.. İnci şehir Kyoto.. Efsanevi Fuji Dağı.. Başkent Tokyo.. Japonya’da özel bir gezi ve özel bir macera..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

SAKLI KORE (Budist Manastırında Bir Gece ve Uzakdoğu'da Gurme)

Gerçek Tapınak Deneyiminden Michelin Restoranlara Güney Kore
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kore’nin saklı dünyası.. Gerçek bir manastır deneyimi: Budist tapınağında konaklama, rahiplerle çay sohbeti, Zen meditasyonu ve keşişlerin mistik dünyasına yolculuk.. Kore mutfağının Michelin yıldızlı iki restoranında gurme lezzetler.. UNESCO Mirası Hwaseong Kalesi.. Yeoju bahçeleri.. Ünlü Kore filmlerinin çekildiği mekanlar.. Gizemli Sınır: Kore Tarafsız Bölgesi.. Başkent Seul’un dışında şehirler, köyler ve Güney Kore’nin bilinmeyen köşelerine gizemli bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KUZEY TAYLAND ve ETNİK DAĞ KABİLELERİ

Hindiçin Yarımadası ve Siyam Krallığı'nın İzleri
Bir zamanların erişilmez diyarı Kuzey Tayland ve etnik dağ kabileleriyle buluşma.. Mistik tapınaklar, saklı mağaralar, geçmişin kaleleri ve ormanlarla kaplı kraliyet sarayları.. Safran renkli giysilerin içinde rahipler.. Tayland’ın en eski ve en büyük Buda heykelleri.. Meraklı maymunlar ve fil sürüleri.. Göz alıcı kıvrımlarla akan ışıltılı Mekong Nehri’nde tekne gezisi ve Laos’a geçiş.. Asırlık mabetlerde bir araya gelen Tay, Kmer, Laos, Burma, Budist ve Hindu simgeleri.. Dünyanın en uzun boyunlu kadınları ve ilginç gelenekleriyle tanışma..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ÇİN'E YOLCULUK (Lüks Gemiyle Yangtze Nehri'nde Dört Gün)

Geçmişten Günümüze Gizemli Çin ve Yangtze Nehri
Binlerce yıl önce başlayan bir uygarlık ve bu uygarlığın doğduğu Yangtze Nehri havzası.. Asya’nın en uzun nehrinde devasa dağ sıraları boyunca kıvrılarak akan bir yolculuk.. Pirinç tarlaları, bambu sallar üzerinde balıkçılar, vadiler ve ırmaklar.. Akıllara durgunluk veren bir yapı: Çin Seddi.. Eski çağlardan günümüze Yasak Şehir.. Çin hükümdarının ölümsüz taş ordusu Terracota Heykelleri’nin sırrı.. İpek Yolu’nun başlangıç noktası Xian.. Pekin’den Şanghay’a, Guilin Tepeleri’nden Yangtze Nehri’nin derinliklerine Gizemli Çin..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TİBET'TE YEDİ GÜN

Tanrılar Ülkesi Tibet ve Nepal (Everest Ana Kampında Bir Gece)
Budist rahipler, dua çarkları, dini törenler ve gizemli adak bayrakları.. Dünyanın en yüksek tapınakları ve en eski manastırları.. Kırmızı elbiseli keşişler.. Altın kaplı çatılar ve dev ayin salonları.. Güneş Şehri Lhasa.. Dalay Lama’nın izinde Potala Sarayı.. Tibet yörüklerinin kutsal mabedi Jokhang.. Asya’da yaşayan ortaçağ şehir krallığı Shigatse.. Dünyanın çatısı Everest’te gün batımı ve gün doğumu.. Yaşayan tanrıça Kumari.. Yak etinden tereyağı çayına Himalaya gurmesi.. Tanrılar ülkesi Tibet ve zamanın durduğu Nepal..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

SAKURA ZAMANI JAPONYA

Kiraz Ağaçları Pembeliğinde Japonya'da Yeniden Doğuş
Kiraz ağaçları ile pembeye bürünen büyülü Japonya ve yüzlerce yıllık Sakura gelenekleri.. Kutsal Hanami kültürü ve Hikone Kalesi.. Hem geleneksel hem modern kadim şehirler.. Dizi dizi sıralanmış sakuralar arasında baş döndüren bir görsel şölen ve ilkbaharın sarhoş eden egzotik kokusu.. Tapınaklarla süslü nehir kenarların da yürüyüş.. Bambu ormanları, geyşa mekanları ve maikolar eşliğinde çay seremonileri.. Kinkakuji Tapınağı ve Kimono gösterisi.. Osaka’nın neon ışıklı sokakları.. Sakura zamanı Japonya’da yeniden doğuş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

HİNDİSTAN ve VAHŞİ ASYA

Büyülü Hindistan ve Vahşi Yaşam (Bengal Kaplanı Safarisi ve Varanasi Törenleri)
Dünyaca ünlü Hindistan altın üçgeninin Vahşi Asya ile birleştiği sıra dışı bir rota.. Varanasi ve Ganj Nehrinin tütsü kokan suları.. Tek seferde Hindistan’ın mistik şehirleri, vahşi doğası ve festivalleri.. Hindu, Budist ve Sih inançları, doğu felsefeleri ve ölü yakma törenleri.. Tropik ormanlarda Bengal Kaplanı safarisi.. Fil sırtında Amber Kalesi.. Bollywood sinema gecesi.. Mihraceler diyarı Racastan.. Hayalet Şehir: Fatehpur Sikri.. Taj Mahal’den Abhaneri Merdivenleri’ne, Agra’dan Eski Delhi’ye Büyülü Hindistan ve Vahşi Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

ADALAR ÜLKESİ ENDONEZYA

Java'dan Bali'ye Endonezya Keşfi
Uçsuz bucaksız vadiler, volkanik dağlar, gökyüzüne doğru uzanan Hindistan cevizi palmiyeleri, Frangipani ağaçlarının büyülü kokusu, egzotik sahiller, tanrılara adanmış sunaklar, tropik doğa ve mistik bir kültür.. Bali’den Nusa Dua’ya cennet köşeleri.. Ramayana’nın taşlarda dile geldiği Parambanan Tapınakları.. Dünyanın en büyük Budist mabedinin sırrı: Borobudur.. Campuhan sırtlarında yürüyüş.. Yemyeşil ormanlar ve krater gölleriyle çevrili Yogyakarta.. İrili ufaklı binlerce adasıyla rengarenk ülke Endonezya’ya yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VİETNAM & KAMBOÇYA (Ha Long Koyu'nda Bir Gece)

Güneydoğu Asya'nın Egzotik İkilisi
Ölmeden önce görülmesi gereken iki yer iki ülke: Kamboçya ve Dünyanın en büyük tapınak şehri Angkor.. Vietnam ve dünyanın en sıra dışı doğa harikası Ha Long Koyu.. Tropik ormanlara gizlenmiş tapınaklar, mistik ve esrarengiz mabetler, Kimmerler’den Taylar’a antik medeniyetler.. Binlerce adacığın zümrüt güzelliğinde gemi yolculuğu.. Hanoi’yi kucaklayan Kızıl Nehir.. Cu Chi Tünelleri ve Vietnam Savaşının izleri.. Hindiçin Yarımadasının şaşırtıcı kültürel mozaiği, kadim tarihi, mitolojik ve mimari zenginliği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

KATMANDU VADİSİ ve BHUTAN KRALLIĞI

Nepal'den Bhutan'a Himalayaların Kutsal Toprakları
Himalayaların iki eski krallığı iki kadim ülkesi.. Dünyanın en az gezilen saklı köşelerinden Bhutan ve binlerce yıllık kadim inançlarıyla Nepal.. Katmandu vadisinin mistik yapıları.. Kumari Chowk ve Yaşayan Tanrıça Efsanesi.. Dünyanın en büyük Budha heykeli.. Fil sırtında tropik yağmur ormanları.. Kano safarileri ve timsah gözlemleri.. Nefes kesen bir macera: Kaplan Yuvası Manastırı.. Tachog Lhakhang ve asma köprüsünde adımlar.. Sıcak taş banyolarında keyif.. Bhutan’ın gizemli dünyası ve Katmandu’ya son tren..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BÜYÜK SEYLAN YOLCULUĞU

Marco Polo'nun Cennet Diyarı Sri Lanka
Asya’nın gözyaşı adası Marco Polo’nun cennet diyarı Sri Lanka.. Dünyaca ünlü çay bahçeleri ve tropik tarlalar.. Seylan filleri.. Horton Ovaları ve Dünyanın Sonu.. Kral Kandyan’ın cennet bahçeleri.. Sigirya Aslan Kayası.. Yala Ulusal Parkı ve Leopar safarileri.. Budistlerin binlerce yıllık kutsal emaneti: Buda’nın Dişi ve Kandy Tapınağı.. Tarçın kokulu şehir: Negombo.. Galle Kalesi ve Avrupalıların Asya’daki en büyük sur duvarları.. Eski ada gelenekleri.. Köy gezileri ve kır yaşamı.. Büyülü bir doğa huzur dolu bir coğrafya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

SİNGAPUR & MALEZYA & BORNEO ADASI

Saklı Asya Vahşi Doğa
Malay Yarımadası ve Pasifiğin renkleri.. Asya Aslanı Singapur ve Sentosa Adası.. Uzakdoğu'nun sempatik yüzü Malezya.. Sabah’tan Sarawak’a üç ülkenin tek toprağı Borneo Adası ve vahşi doğa.. Dünyanın en büyük mağaraları, Ekvatoral yağmur ormanları ve baş döndüren manzaralar.. Melinau Nehrinde kayık yolculuğu ve Penan kabilesiyle buluşma.. Sıra dışı bir doğa harikası Gunung Mulu.. Sepilok ve Orangutan safarisi.. Egzotik kentler ve nefes kesen bir tabiat.. Unutulmayacak bir saklı Asya ve vahşi doğa keşfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN