Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Güney Asya ve Uzakdoğu
Tailormade

NEPAL & BHUTAN & TİBET AY TAKVİMİ FESTİVALİ

Himalayalar'ın Gölgesinde (Manastır Konaklaması ve Sıcak Taş Hamamları)
Himalayar’ın gölgesinde iki efsane ülke Nepal ve Bhutan.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Budist manastırında konaklama ve Budist rahipler ile münzevi yaşam. Yine SADECE MATİLDA’DA Bhutan sıcak taş hamamları deneyimi ve Newari evinde Nepal’li aileyle akşam yemekli Katmandu gecesi.. Festivaller diyarı Bhutan ve Paro Tibet Ay Festivali’ne katılım.. Kaplan Yuvası Manastırı ve Bhutan-Tibet ezoterizmi.. Kale-tapınaklar, keşişler, felsefe ve mimari.. Festival zamanı Asya’nın renkleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GİZEMLİ ÇİN

Geçmişten Günümüze Çin (Geleneksel Kang Konaklaması ve Çin Gurmesi)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Çin’in son imparatorluk ailesinin avlulu kang odalarında konaklama ve antik mobilyalı ısıtılabilir tuğla yataklarda kendimizi Çin hanedanlığında hissedeceğimiz bir deneyim.. Zamanın durduğu kent Pingyao.. Kuzey Dağı’na yolculuk ve Hengshan Manastırı.. Esrarengiz Yungang mağaraları.. Çin gurmesi.. Ölümsüz taş ordu Terracota Heykelleri.. Su kasabaları, hutong mahalleler, çay seremonileri ve masal bahçeler.. Taoizm ve Konfüçyüsçülük.. Çin Seddi’nden Şangay’a gizemli Çin..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TİBET'TE YEDİ GÜN

Tanrılar Ülkesi Tibet ve Nepal (Everest Ana Kampında Bir Gece)
Budist rahipler, dua çarkları, dini törenler ve gizemli adak bayrakları.. Dünyanın en yüksek tapınakları ve en eski manastırları.. Kırmızı elbiseli keşişler.. Altın kaplı çatılar ve dev ayin salonları.. Güneş Şehri Lhasa.. Dalay Lama’nın izinde Potala Sarayı.. Tibet yörüklerinin kutsal mabedi Jokhang.. Asya’da yaşayan ortaçağ şehir krallığı Shigatse.. Dünyanın çatısı Everest’te gün batımı ve gün doğumu.. Yaşayan tanrıça Kumari.. Yak etinden tereyağı çayına Himalaya gurmesi.. Tanrılar ülkesi Tibet ve zamanın durduğu Nepal..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

PAKİSTAN ve ÇÖLİSTAN

İndus Vadisi Uygarlığı
İndus Vadisi Uygarlığının izinde Pakistan keşfi.. Pencap’ın tasavvuf bahçesi Lahor.. Fars mimarisinin Babür stiline karıştığı büyülü yapılar.. Şah Cihan’ın gizli cenneti Şalemar Bahçeleri ve Cihangir’in mezarı.. Güney Asya’nın egzotik gizemi Çölistan ve Kırk Hisarlı Çöl Prensesi Derewar Kalesi.. Wagah sınır kapısı ve dünyanın en ilginç seremonilerinden Pakistan-Hindistan bayrak töreni.. Mistik derviş müzikleriyle Sufi gecesi.. Pakistan mutfağından seçmeler.. İndus’ta İskenderiye Uch Sharif.. Asya’nın yalnız güzeli Pakistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BAHARAT YOLU

Goa ve Kerala
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Baharat Yolu’nun İzinde Goa ve Kerala.. Güney Hindistan’ın bilinmeyen incileri.. Kakule vadisinde fil safarisi.. Güney Asya’nın Venedik’i Alleppey ve yüzen evler.. 12 yılda bir açan mucize çiçek Kurinji’nin toprakları.. Bakir ormanlar, savanlar, çavlanlar, kır evleri ve sömürge geçmişinin izleri.. Uçsuz bucaksız baharat tarlaları.. Geleneksel palmiye şarabı.. Periyar Gölü ve Bengal Kaplanı patikası.. Baharat kokulu Kerala ve Goa kumsallarında deniz, kum ve güneş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TAYLAND KRALLIĞI

Eski Siyam Şehirleri ve Hindiçin Kabileleri
İlginç gelenekleri ve ihtişamlı mimarisiyle adım adım Tayland krallığı.. Karen köyü ve uzun boyunlu kadınlarla buluşma.. Safran sarılı rahipler, Tay, Kmer, Budist ve Hindu simgeleri.. Ahşap oyma tapınaklar ve heykeller.. Bir zamanların erişilmez diyarı Kuzey Tayland.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bakir Koh Chang Adası ve bambu kayıklarla mangrov ormanlarında ateş böcekleri dansı.. Tayland’ın tek Michelin Yıldızı sokak restoranından yarım asırlık çorbacıya gurme lezzetler.. Antik Siyam ve Hindiçin kabileleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GELENEKSEL JAPONYA

Eskiyle Yeninin Arasında (Samuray Tapınağında Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA samuray tapınağında konaklama.. Efsanelerle dolu saklı vadinin eski sogun evlerinde gecelemenin keyfi.. Yine İLK KEZ en doğudan en batıya Fuji Dağı.. Tüyler ürperten intihar ormanı Aokigahara’da yürüyüş.. Sıra dışı bir gurme: Sumolarla yemek.. Gion ve kimonolu geyşaların takunya sesleri.. Hiroşima’ya yolculuk.. Bambu ağaçları ve kaplıcalar.. Gizemli Şinto tapınakları.. Hızlı kurşun trenle baş döndüren seyahatler.. Eskiyle yeninin arasında geleneksel Japonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MİSTİK HİNDİSTAN

Asya'nın Renkleri (Mihrace Sarayında Konaklama ve Varanasi Ayinleri)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Hint racalarının gözdesi Alwar ve 14.yüzyıl mihrace sarayında konaklama.. İlahi kent Varanasi ve ghat ayinleri.. Kayıklarla Ganj Nehri, seremonik tapınaklar ve ölü yakma törenleri.. Hindu, Budist ve Sihler.. Aşka adanan anıt Taj Mahal.. Yoda dergahı aşram deneyimi ve Hint felsefesi.. Fil sırtında Amber kalesi.. Bilinmeyen Racastan Alwar.. Efsanevi Bhangarh Kalesi.. Pembe şehir Jaipur.. Çek çekler ile eski Delhi.. Mahatma Ghandi’nin izleri.. Mistik Hindistan ve Asya’nın renkleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BALİ ve CAVA

Antik Cennet Endonezya
Banyan ağaçları, kutsal mabetler, binlerce ada ve doğunun mistik havası.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Banyumala şelaleleri ve zümrüt havuzu.. Su Tapınağı’nda arınma ayini.. Ramayana’nın izinde Parambanan ve dünyanın en büyük Budist yapısı Borobudur.. Ahşap kanolarla Ulun Danu Bratan.... Ubud ve Ye, Dua Et, Sev film mekanları.. Aktif yanardağ Batur.. Gün batımında Tanah Lot.. Göğe asılı Uluwatu.. Tegalalang pirinç taraçaları.. Padang Padang sahili.. Cava’dan Bali’ye egzotik Endonezya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BİLİNMEYEN TAYVAN

Gözden Uzak Asya (Tarihi Alishan Ekspresi ile Kutsal Orman)
Baştan sona TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bilinmeyen Tayvan.. Tarihi Alishan Ekspresiyle Kutsal Orman.. Hinoki ağaçları ve bambu patikaları..  Shifen ve gökyüzü feneri festivali.. Saklı tapınaklar, maden kasabaları ve geleneksel ada yaşamı.. Atayal, Thao ve Tsou kabileleri.. Gökle yerin buluştuğu su cenneti Güneş Ay Gölü.. Rengarenk sokak pazarlarından dağ köylerine gurme keşifler.. Taroko Boğazı ve Kırlangıç Mağarası.. Yehliu Burnu.. Pasifik’in ortasında Güzel Ada gözden uzak Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VİETNAM & KAMBOÇYA

Mistik İkili
Caddelere akan motosikletler, hasır şapkalı yerliler ve huzur ile neşenin arasında ilginç bir macera.. Ünlü gurme Anthony Bourdain’i ağırlayan mekanda yemek keyfi.. Dünyanın en büyük tapınak şehri Angkor’a yolculuk.. Sarmaşıklara gizlenmiş mabetler.. Kimmerler’in esrarengiz tarihi.. Ha Long Koyu’nda romantizm.. Cu Chi Tünelleri ve Vietnam savaşının izleri.. Hanoi’yi kucaklayan Kızıl Nehir ve örneği olmayan tarihi Hanoi tren caddesi.. Yüzen evler ve balıkçı köyleri.. Ölmeden önce görülmesi gereken liste başı iki yer iki ülke..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

FİLİPİNLER, HONG KONG ve MACAO

Adalar Ülkesinden İnci Nehri Ülkelerine
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Filipin adalarını İnci Nehri ülkeleriyle buluşturan tropik bir macera.. Özel planör uçaklarla kuş bakışı Çikolata Tepeleri.. Kanolarla Yeraltı Nehri koyları ve gizemli mağaralar.. Bohol’da Filipin Tarsier’i safarisi.. Balayı tadında Boracay.. Palawan ve El Nido’nun el değmemiş lagünleri.. Pasifik sularında tekne barbekü.. Macellan’ın izinde Mactan kıyıları ve Cebu.. Hong Kong’un neon ışıkları.. Çin’in diğer yüzü Macao.. Zümrüt renkli sulardan mistik şehirlere başka bir Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

SAKLI KORE

Sakin Sabahlar Ülkesi (Budist Manastırında Bilgelerle Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Budist tapınağında konaklama ve bilge rahiplerle iki gün.. Göknar ormanları arasında inziva manastır hayatı.. Seremonik yemekler ve mistik bir felsefe.. Üç Mücevher mabetleri.. Gaya vadisi eteklerinde Haeinsa ve Budist kutsal yazıtları Kore Tripataka.. Namdaemun pazarında gurme lezzetler.. UNESCO mirası Bulguksa ve Seokguram Mağarası.. Mai Dağı taş pagodaları ve Tapsa tapınağı.. Kuzey Kore’nin gizemli sınırı: Geri Dönmeyenler Köprüsü.. Sakin sabahlar ülkesi Kore..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BÜYÜK SEYLAN YOLCULUĞU

Baştan Başa Sri Lanka (Tarihi Çay Yolu Treni ile Nanu Oya-Ella)
Sandal ağaçları, egzotik kumsallar ve dünyaca ünlü çay tarlaları.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA dünyanın en ikonik tren yolculuğu Nuwara Eliya-Ella.. Kemerli viyadükler ve zümrüt taraçalarda sari elbiseli çay toplayan köylüler.. Yine SADECE MATİLDA’DA iki sıra dışı gurme: Baharat bahçesi ve Negombo sahilinde cooking class.. Aromaterapik masajlar.. Antik başkent Anuradhapura.. Kandy ve Buda’nın dişi.. Asya leoparının izinde Yala Ulusal Parkı ve tarçın kokulu vahşi yaşam. Gözyaşı adası Sri Lanka..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

SUMATRA & MALEZYA & SİNGAPUR

Egzotik Asya
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Endonezya’nın en büyük adası Sumatra ve yağmur ormanlarında safari.. Zümrüt renkli dağ köyleri ve anaerkil gelenekler.. Gunug Leuser Milli Parkı ve boynuzlu kuzgunların doğa orkestrası.. Malay tapirleri ve Siyamanglar.. Gerçek bir yeryüzü cenneti Bukit Lawang.. Malezya’nın renkli pazarları.. Adım adım Kuala Lumpur.. Singapur ve Buda’nın Dişi Tapınağı.. Otantik sokaklar, güler yüzlü insanlar, kolonyal mimari ve el değmemiş doğasıyla egzotik Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

NEPAL ve KATMANDU VADİSİ

Gizemli Asya (Himalaya Manastırında Rahiplerle Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Himalaya tepeliklerinde manastır konaklaması ve Budist rahiplerle münzevi yaşam.. Tipik Newari evinde Nepal’li aileyle akşam yemeği ve yerel danslarla geleneksel Katmandu gecesi.. Hattiban Ormanları ve Keşişler Patikası.. Gizemli Sadu dervişleri.. Mistik başkent Bhaktapur.. Yaşayan Tanrıça Kumari.. Panauti ve Rana konakları.. 60’lı yılların Hippi semti Thamel..  Güzellikler şehri Patan.. Everest’in eteklerinde kutsal keşifler diyarı Nepal ve Katmandu Vadisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN