Yurtdışı Turlar » MEDENİYETLER BEŞİĞİ ASYA » Güney Asya ve Uzakdoğu
Tailormade
Tailormade

SAKLI KORE

Sakin Sabahlar Ülkesi (Budist Manastırında Bilgelerle Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kore’nin saklı dünyası.. Gerçek bir manastır deneyimi: Budist tapınağında konaklama, rahiplerle çay sohbeti, Zen meditasyonu ve keşişlerin mistik dünyasına yolculuk.. Kore mutfağının Michelin yıldızlı iki restoranında gurme lezzetler.. UNESCO Mirası Hwaseong Kalesi.. Yeoju bahçeleri.. Ünlü Kore filmlerinin çekildiği mekanlar.. Gizemli Sınır: Kore Tarafsız Bölgesi.. Başkent Seul’un dışında şehirler, köyler ve Güney Kore’nin bilinmeyen köşelerine gizemli bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

GİZEMLİ ÇİN

Geçmişten Günümüze Çin (Geleneksel Kang Konaklaması ve Çin Gurmesi)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Çin’in son imparatorluk ailesinin avlulu kang odalarında konaklama ve antik mobilyalı ısıtılabilir tuğla yataklarda kendimizi Çin hanedanlığında hissedeceğimiz bir deneyim.. Zamanın durduğu kent Pingyao.. Kuzey Dağı’na yolculuk ve Hengshan Manastırı.. Esrarengiz Yungang mağaraları.. Çin gurmesi.. Ölümsüz taş ordu Terracota Heykelleri.. Su kasabaları, hutong mahalleler, çay seremonileri ve masal bahçeler.. Taoizm ve Konfüçyüsçülük.. Çin Seddi’nden Şangay’a gizemli Çin..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TİBET'TE YEDİ GÜN

Tanrılar Ülkesi Tibet ve Nepal (Everest Ana Kampında Bir Gece)
Budist rahipler, dua çarkları, dini törenler ve gizemli adak bayrakları.. Dünyanın en yüksek tapınakları ve en eski manastırları.. Kırmızı elbiseli keşişler.. Altın kaplı çatılar ve dev ayin salonları.. Güneş Şehri Lhasa.. Dalay Lama’nın izinde Potala Sarayı.. Tibet yörüklerinin kutsal mabedi Jokhang.. Asya’da yaşayan ortaçağ şehir krallığı Shigatse.. Dünyanın çatısı Everest’te gün batımı ve gün doğumu.. Yaşayan tanrıça Kumari.. Yak etinden tereyağı çayına Himalaya gurmesi.. Tanrılar ülkesi Tibet ve zamanın durduğu Nepal..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

TAYLAND KRALLIĞI

Eski Siyam Şehirleri ve Hindiçin Kabileleri
İlginç gelenekleri ve ihtişamlı mimarisiyle adım adım Tayland krallığı.. Karen köyü ve uzun boyunlu kadınlarla buluşma.. Safran sarılı rahipler, Tay, Kmer, Budist ve Hindu simgeleri.. Ahşap oyma tapınaklar ve heykeller.. Bir zamanların erişilmez diyarı Kuzey Tayland.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bakir Koh Chang Adası ve bambu kayıklarla mangrov ormanlarında ateş böcekleri dansı.. Tayland’ın tek Michelin Yıldızı sokak restoranından yarım asırlık çorbacıya gurme lezzetler.. Antik Siyam ve Hindiçin kabileleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

SAKURA ZAMANI JAPONYA

Kiraz Ağaçları Pembeliğinde Japonya'da Yeniden Doğuş
Kiraz ağaçları ile pembeye bürünen büyülü Japonya ve yüzlerce yıllık Sakura gelenekleri.. Kutsal Hanami kültürü ve Hikone Kalesi.. Hem geleneksel hem modern kadim şehirler.. Dizi dizi sıralanmış sakuralar arasında baş döndüren bir görsel şölen ve ilkbaharın sarhoş eden egzotik kokusu.. Tapınaklarla süslü nehir kenarların da yürüyüş.. Bambu ormanları, geyşa mekanları ve maikolar eşliğinde çay seremonileri.. Kinkakuji Tapınağı ve Kimono gösterisi.. Osaka’nın neon ışıklı sokakları.. Sakura zamanı Japonya’da yeniden doğuş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

MİSTİK HİNDİSTAN

Asya'nın Renkleri (Mihrace Sarayında Konaklama ve Aşram'da Yemek ile Dua)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Büyük Hint Çölü vahasının mihrace sarayında konaklama ve tarihi surlarında gurme keyfi.. YİNE İLK DEFA aşram dergahlarında dua, yemek ve felsefe.. Bilinmeyen Racastan Ajmer.. Mavi şehir Jodhpur.. Tac Mahal’in sırları.. Fil sırtında Amber Kalesi.. Varanasi ve tütsü kokulu Ganj Nehri.. Tapınaklar kenti Puşkar ve gatlardan süzülen ilahiler.. Mehrangarh ve Taragarh’a yolculuk.. Hindu, Budist ve Sihler.. Ölü yakma ayinleri.. Asya’nın renkleri ve mistik Hindistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BALİ ve CAVA

Antik Cennet Endonezya
Banyan ağaçları, kutsal mabetler, binlerce ada ve doğunun mistik havası.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Banyumala şelaleleri ve zümrüt havuzu.. Su Tapınağı’nda arınma ayini.. Ramayana’nın izinde Parambanan ve dünyanın en büyük Budist yapısı Borobudur.. Ahşap kanolarla Ulun Danu Bratan.... Ubud ve Ye, Dua Et, Sev film mekanları.. Aktif yanardağ Batur.. Gün batımında Tanah Lot.. Göğe asılı Uluwatu.. Tegalalang pirinç taraçaları.. Padang Padang sahili.. Cava’dan Bali’ye egzotik Endonezya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

BİLİNMEYEN TAYVAN

Gözden Uzak Asya (Tarihi Alishan Ekspresi ile Kutsal Orman)
Baştan sona TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bilinmeyen Tayvan.. Tarihi Alishan Ekspresiyle Kutsal Orman.. Hinoki ağaçları ve bambu patikaları..  Shifen ve gökyüzü feneri festivali.. Saklı tapınaklar, maden kasabaları ve geleneksel ada yaşamı.. Atayal, Thao ve Tsou kabileleri.. Gökle yerin buluştuğu su cenneti Güneş Ay Gölü.. Rengarenk sokak pazarlarından dağ köylerine gurme keşifler.. Taroko Boğazı ve Kırlangıç Mağarası.. Yehliu Burnu.. Pasifik’in ortasında Güzel Ada gözden uzak Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

VİETNAM & KAMBOÇYA

Asyalı Egzotik İkili
Ölmeden önce görülmesi gereken iki yer iki ülke: Kamboçya ve Dünyanın en büyük tapınak şehri Angkor.. Vietnam ve dünyanın en sıra dışı doğa harikası Ha Long Koyu.. Tropik ormanlara gizlenmiş tapınaklar, mistik ve esrarengiz mabetler, Kimmerler’den Taylar’a antik medeniyetler.. Binlerce adacığın zümrüt güzelliğinde gemi yolculuğu.. Hanoi’yi kucaklayan Kızıl Nehir.. Cu Chi Tünelleri ve Vietnam Savaşının izleri.. Hindiçin Yarımadasının şaşırtıcı kültürel mozaiği, kadim tarihi, mitolojik ve mimari zenginliği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

FİLİPİNLER, HONG KONG ve MACAO

Adalar Ülkesinden İnci Nehri Ülkelerine
TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Filipin adalarını İnci Nehri ülkeleriyle buluşturan tropik bir macera.. Özel planör uçaklarla kuş bakışı Çikolata Tepeleri.. Kanolarla Yeraltı Nehri koyları ve gizemli mağaralar.. Bohol’da Filipin Tarsier’i safarisi.. Balayı tadında Boracay.. Palawan ve El Nido’nun el değmemiş lagünleri.. Pasifik sularında tekne barbekü.. Macellan’ın izinde Mactan kıyıları ve Cebu.. Hong Kong’un neon ışıkları.. Çin’in diğer yüzü Macao.. Zümrüt renkli sulardan mistik şehirlere başka bir Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
Tailormade

KATMANDU VADİSİ

Keşifler Diyarı Nepal (Himalaya Manastırında Rahiplerle Konaklama)
TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Himalaya tepeliklerinde manastır konaklaması ve Budist rahiplerle münzevi yaşam.. Hattiban Ormanları ve Keşişler Patikası.. Karlı dağ manzaraları, güler yüzlü insanlar ve tozlu Katmandu yolları.. Esrarengiz Sadu dervişleriyle buluşma.. Mistik başkent Bhaktapur.. Nagarkot vadilerini keşif.. Yaşayan Tanrıça Kumari’nin evi.. 60’lı yılların Hippi semti Thamel.. Güzellikler şehri Patan.. Renkli sokak pazarları.. Kutsal tapınakları ve tezat yaşamıyla keşifler diyarı Nepal..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

BÜYÜK SEYLAN YOLCULUĞU

Baştan Başa Sri Lanka (Kandalama Vadisinde Ayurveda ve Kolonyal Villa Konaklaması)
Sandal ağaçları, tarçın kokulu kumsallar ve dünyaca ünlü çay bahçeleri.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Kandalama vadisinde ayurveda.. Antik başkent Anuradhapura.. Budist tapınakları ve Buda’nın dişi.. Kral Kandyan’ın rüya bahçeleri.. Kaudalla safarisi ve vahşi yaşam.. Seylan filleri.. Kubbeli mabet Ruwanwelisaya.. Aslan Kaya Sigiriya.. Kayıp cennet Ramboda şelalesi.. Mistik keşişlerin izinde Dambulla Mağara Manastırı.. Okyanus esintili Hint mutfağı.. Asya’nın gözyaşı adası Sri Lanka..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade

SİNGAPUR & MALEZYA & BORNEO ADASI

Saklı Asya Vahşi Doğa
Malay Yarımadası ve Pasifiğin renkleri.. Asya Aslanı Singapur ve Sentosa Adası.. Uzakdoğu'nun sempatik yüzü Malezya.. Sabah’tan Sarawak’a üç ülkenin tek toprağı Borneo Adası ve vahşi doğa.. Dünyanın en büyük mağaraları, Ekvatoral yağmur ormanları ve baş döndüren manzaralar.. Melinau Nehrinde kayık yolculuğu ve Penan kabilesiyle buluşma.. Sıra dışı bir doğa harikası Gunung Mulu.. Sepilok ve Orangutan safarisi.. Egzotik kentler ve nefes kesen bir tabiat.. Unutulmayacak bir saklı Asya ve vahşi doğa keşfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN