ENDÜLÜS ve TABERNAS ÇÖLÜ (ARAP SARAYINDA KONAKLAMA)
Halifelerden Krallara Mağribi İspanya
Ülke : İSPANYA
Dönem : 2021 Sezonu
Fiyat : 1.450 Euro (Tüm Ekstra Turlar ve Gala Akşam Yemekleri Dahil)
Vize : Schengen Vizesi
Ulaşım : Pegasus Hava Yolları
Süre : 4 Gece 5 Gün
Oteller :

4* ve Butik Şehir Merkezi Oteller + 16.Yüzyıl Arap Sarayı

İçerik : Kültür, Tarih ve Doğa Gezisi
TARİH VE FİYAT BİLGİLERİ TARİH VE FİYAT BİLGİLERİ PROGRAM TALEBİ SİZİ ARAYALIM REZERVASYON
Dahil Olan Hizmetler:

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Madrid-İstanbul uçak biletleri
Havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri
4* ve Butik otellerde toplam 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
Otel ve şehir vergileri (turist vergileri)
Yerel restoranlarda alınacak 2 adet akşam yemeği
Özel seyahat sağlık sigortası
Özel iptal & güvence poliçesi (Son Güne Kadar Tur İptal Hakkı)
Yurt dışı çıkış harçları
Toledo turu (Ortaçağ Şövalyeler Kenti)
Toledo Katedrali gezisi (Kutsal Endülüs)
Cordoba turu (Endülüs’ün Felsefe Diyarı)
Cordoba Camii/Mezquita turu (Anıtsal Endülüs)
Ronda turu (Endülüs’ün Vahşi Güzeli)
Granada turu (Endülüs’te Düşler Şehri)
Elhamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri turu (Sanat ve Estetiğin Zirvesi)
Albaicin’de yürüyüş turu (Eski Zaman Endülüs’ü)
Granada’da Çingeneler Gecesi (Akşam Yemekli)
Tabernas Çölü turu (Avrupa’nın Tek Çölüne Yolculuk)
Western Filmleri Platosu turu (Hollywood Kovboy Filmlerinin İzinde)
Sevilla turu (Heybetli Endülüs)
Sevilla Katedrali gezisi (Dünyanın Gotik Zirvesi)
Sevilla’da Flamenko Gecesi (Akşam Yemekli)
Alcazar Sarayı turu (Mağribi Sevilla)
Malaga turu (Endülüs Güneşi)
Picasso Müzesi turu (Sıra Dışı Bir Ressamın İzleri)
Tüm şehirler arası transferler
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Matilda Travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Yerel rehberlik hizmeti
Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)  
Rehber ve sürücü bahşişleri (Gezimizde bahşiş toplanmıyor) 

Dahil Olmayan Hizmetler:

Schengen vize ücreti (120 Euro) 
Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Programda belirtilmeyen tüm gezi, yeme-içme, müze girişi ve ulaşım hizmetleri 

Yüzyıllarca emirler, halifeler, sultanlar ve krallar ağırlayan kutsal topraklar.. Yahudi, Hristiyan ve Müslüman toplumlarca yönetilen eski şehirler ve kasabalar.. Arap medeniyetinden katolik krallara kendine özgü yaratılmış büyülü bir mimari ve destansı bir tarihi miras.. Akdeniz ve Atlantik arasındaki konumuyla İber Yarımadası'nın efsane diyarına Endülüs'e yol alıyoruz. Şövalyelerin şehri Toledo'da ortaçağ öykülerine kulak veriyor, bilim ve kültürün beşiği Cordoba'da Endülüs Emevilerinin destansı eseri Kurtuba Cami'ni ziyaret ediyoruz. Endülüs'ün kalbi Sevilla'ya yol alıyor, Flamenko'nun doğduğu şehirde ünlü sanatçıların büyülü danslarını hayranlıkla izliyoruz. Dünyanın en büyük gotik kilisesi Sevilla Katedralini geziyor, Moro kökenli müslüman krallar için inşa edilmiş Alcazar sarayında tarihin derinliklerine yolculuk ediyoruz. Hemingway'in ünlü romanı "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" adlı eserine konu olan Endülüs'ün vahşi güzeli Ronda'yı keşfediyor, efsanevi ressam Pablo Picasso'nun izinde Malaga'yı görüyoruz. Siera Nevada dağlarının karlı zirveleri ve dört yanı zeytin ağaçlarıyla çevrili masalsı Granada şehrine varıyor, hala Arapça konuşulan labirent sokaklarında adımlarken mağara evlerin süslediği Sacromonte mahallesinde çingene ezgilerinin ve Endülüs'te raksın keyfini sürüyoruz. Albaiçin'in tarihi sokaklarını geziyor dünyaca ünlü Elhamra Sarayı ve cennet bahçelerinde gerçek bir Endülüs masalına konuk oluyoruz. Ve yine bir MATİLDA geleneği olarak klasik rotaların dışına çıkıyor ve gezginlerimizi TÜRKİYE'DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ayrıcalığı ile mudejar mimarisi 16.yüzyıl Arap sarayında konaklamanın tarifsiz keyfini sürerken Avrupa'nın tek doğal çölü olan Tabernas ve "İyi, Kötü ve Çirkin" gibi en meşhur Holywood yapımı kovboy filmlerinin çekildiği gerçek açık hava stüdyoları ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.
Gezi İçeriği ve Ayrıcalıkları

Yüzyıllarca emirler, halifeler, sultanlar ve krallar ağırlayan kutsal topraklar.. Yahudi, Hristiyan ve Müslüman toplumlarca yönetilen eski şehirler ve kasabalar.. Arap medeniyetinden katolik krallara kendine özgü yaratılmış büyülü bir mimari ve destansı bir tarihi miras.. Akdeniz ve Atlantik arasındaki konumuyla İber Yarımadası'nın efsane diyarına Endülüs'e yol alıyoruz. Şövalyelerin şehri Toledo'da ortaçağ öykülerine kulak veriyor, bilim ve kültürün beşiği Cordoba'da Endülüs Emevilerinin destansı eseri Kurtuba Cami'ni ziyaret ediyoruz. Endülüs'ün kalbi Sevilla'ya yol alıyor, Flamenko'nun doğduğu şehirde ünlü sanatçıların büyülü danslarını hayranlıkla izliyoruz. Dünyanın en büyük gotik kilisesi Sevilla Katedralini geziyor, Moro kökenli müslüman krallar için inşa edilmiş Alcazar sarayında tarihin derinliklerine yolculuk ediyoruz. Hemingway'in ünlü romanı "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" adlı eserine konu olan Endülüs'ün vahşi güzeli Ronda'yı keşfediyor, efsanevi ressam Pablo Picasso'nun izinde Malaga'yı görüyoruz. Siera Nevada dağlarının karlı zirveleri ve dört yanı zeytin ağaçlarıyla çevrili masalsı Granada şehrine varıyor, hala Arapça konuşulan labirent sokaklarında adımlarken mağara evlerin süslediği Sacromonte mahallesinde çingene ezgilerinin ve Endülüs'te raksın keyfini sürüyoruz. Albaiçin'in tarihi sokaklarını geziyor dünyaca ünlü Elhamra Sarayı ve cennet bahçelerinde gerçek bir Endülüs masalına konuk oluyoruz.

Ve yine bir MATİLDA geleneği olarak klasik rotaların dışına çıkıyor ve gezginlerimizi TÜRKİYE'DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ayrıcalığı ile mudejar mimarisi 16.yüzyıl Arap sarayında konaklamanın tarifsiz keyfini sürerken Avrupa'nın tek doğal çölü olan Tabernas ve "İyi, Kötü ve Çirkin" gibi en meşhur Holywood yapımı kovboy filmlerinin çekildiği gerçek açık hava stüdyoları ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. 

İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           info@groupmatilda.com

E-BÜLTEN