BOĞAZİÇİ'NDE TARİHİ YALI KONAKLAMASI

Osmanlı İstanbul'u
Ülke : TÜRKİYE (İSTANBUL)
Dönem : 2024 Sezonu
Fiyat : Gecelik 7.500 TL'den İtibaren (Oda Fiyatı)
Vize : Yurt İçi Gezisi
Ulaşım : Tercihe Göre
Süre : Tercihe Göre
Oteller :

19.Yüzyıl Tarihi Boğaziçi Yalısı

İçerik : Hikayelerle Konaklama - Kişiye Özel Yurt İçi Turu
TARİH VE FİYAT BİLGİLERİ TARİH VE FİYAT BİLGİLERİ PROGRAM TALEBİ WHATSAPP REZERVASYON
Dahil Olan Hizmetler:

Yalı Konaklaması

Dahil Olmayan Hizmetler:

Tercihe göre talep edilecek hizmetler (uçak bileti, transfer, gezi, deneyim vb.)

Gezi İçeriği ve Ayrıcalıkları

Boğaz’ın kıyısında Osmanlı döneminden kalma tarihi yalıda konaklayın. Defne ve limon ağaçları ile bezeli yemyeşil koru alanında kuş cıvıltılarını dinlerken, Boğaz’ın maviliğine kendinizi bırakıp, kişiye özel hazırlanan yalı deneyimlerinin tadını çıkarın.

Yalının özel sömölyesi sizleri bekliyor. Şarabın Anadolu’daki yolculuğunu anlatan bu özel tadımda, farklı yörelerden özenle seçilmiş Anadolu şaraplarını tadacak ve uzman sömelye ile bütün duyularınızı kullanarak keyifli ve eşsiz bir şarap yolculuğuna çıkacaksınız.

Yalı iskelesindeki SADECE SİZE ÖZEL tekneye atlayın ve kıtalararası yüzmenin tadını çıkarın. İstanbul’un en bakir plajlarından olan Poyrazköy’de deniz, kum ve güneşe doyarken, SADECE SİZE ÖZEL şef tarafından Boğaz’ın en taze mevsim balıklarıyla hazırlanan lezzetli menü eşliğinde tekne ile günbatımını izlemenin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Özel tekne ile yalı limanından tarihi yarımadaya yol alın. SADECE SİZE ÖZEL tarihçi rehberimizle Osmanlı İstanbul’unu keşfedin. Bilinmeyen yönleriyle Harem’de payitahtın öyküsüne kulak verin. Osmanlı mutfak arşiviyle ödüllü gurme restorana konuk olun ve Fatih Sultan Mehmet’in “Matbah-ı Beray-i Has” yemeklerinden SADECE SİZE ÖZEL hazırlanacak menünün keyfini sürün.

Yalının Simya Bar’ında SADECE SİZE ÖZEL gerçekleştirilecek deneyimle yalı bahçesinden toplayacağınız taptaze organik ve mevsimlik ürünler kullanarak kendi kozmetiğinizi yapacak ve aromatik ovmalar için karıştırabileceğiniz şifalı otlar, tuz, meyve ve çeşitli egzotik malzemelerden oluşan iksirler keşfedeceksiniz.

SADECE SİZE ÖZEL düzenlenecek “Türkiye’nin Zengin Gastronomi Tarihi” yolculuğuna katılın. Önce yalının şefi ile birlikte renkli semt pazarına çıkın. Alışveriş sonrası yalı mutfağında yemek pişirme atölyesi sizleri bekliyor. Şefle birlikte yemek pişirerek eğlenceli olduğu kadar lezzetli de bir deneyim yaşayacaksınız.

Madem Boğaz kıyısında eski zaman İstanbul’una yolculuk ediyoruz, 1950 ve 60’ların nostaljik araçlarıyla Boğaziçi’nde yol almamak olur mu? KİŞİYE ÖZEL gerçekleşen gezide üstü açık Cadillac ve eskidikçe güzel Chevrolet gibi klasik araçlarla Boğaziçi sefasına çıkacak, Yeşilçam müzikleri eşliğinde sinema tadında bir İstanbul keyfi yaşayacaksınız.

İLETİŞİM

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE
Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telephone:   +90 216 468 88 30
FAX:               +90 216 357 02 32
E-mail:           [email protected]

E-BÜLTEN